Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? A tanárnő képtelen...

Mit tegyek? A tanárnő képtelen megérteni, most meg rosszabb lett! 17/l

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Írtam már ki kérdést ezzel kapcsolatban.


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..


Beszéltem a tanárnővel a tananyag mennyiségével kapcsolatban. Mindig úgy csinálja, hogy kivetíti, vagyis vetítette a táblára, aztán írjuk le + figyeljünk arra amit magyaráz. Heti 10 óránk van vele, és minden órán leíratott 2-4 oldalt, azt hétvégén tanuljuk meg, következő héten pedig doga. Senki nem bírja, ezért próbáltunk külön is, együtt is beszélni vele. Én, aki meg sem mukkant az óráin, csak csöndben írt.


Kérdeztem és kértem egyben, hogy lehetne e az, hogy ahelyett, hogy a tábláról kell leírnunk (minden hosszan és szárazon...), saját szavaival mondja el a lényeget. Ez abból jött, hogy egyetlen egyszer, előző előtti órán négy mondatból, saját szavaival átköltve lett egy darab + érthetőbb is volt. Szóval képes lenne rá. Sok az amit leírat velünk és amit elvár, rövid időn belül. Csak egy kis lassítást kértünk, hogy tudjuk is követni. Na de, amit írtam előbb. Azzal jött nekem, hogy én nem akarok tanulni, hogy máshogy nem lehet és még vagy 5 percig mindenfélével támadott szóban, amiről egy szót nem mondtam neki. Engem meg kb végig se hallgatott, mert minden második mondatomba belemászott és mondta a magáét.


Erre ma mivel jött órára?


Semmivel. Elkezdte mondani gyorsan az anyagot. A gond az, hogy először kéne felfogni, utána leírni, de ő konkrétan miután befejezte a mondatot, egyből ment a kövire. Nem lényegében mondja el, köze nincs annak amit csinál ahhoz, amiről mi az első hét után beszéltünk. Semmit nem tudtam írni most órán, viszont kérdezni azt fogja amit elmondott.


Mi feladva ültünk a helyünkön, hogy ez mi, erre mondja az a nő, hogy: Mi kértük!


Ro hadtul nem kértük azt amit csinál.



Ha minden igaz, lesz majd valami olyasmi (ha lesz, szerintem nem), hogy mi (osztály) és tanárok összeülünk, vagy egy másik tanár + igazgató + a kérdés okának tanára összeülünk és megbeszéljük. A szülők nem vesznek részt ebben, viszont ők sincsenek megelégedve azzal, hogy idegroncsokká válunk.


Rajta kívül egyik tanárral sincsen gondunk, csak és kizárólag vele. Ráhagynám, hogy mit csinál, ha olyan tárgy lenne aminél elég a kettes, de az a gond, hogy ebből vizsga lesz következő évben! Nem vagyok tanár, viszont szerintem, ha egy módszer nem válik be egy egész osztálynál (egyébként más osztályok is panaszkodnak rá), akkor változtatni kéne, esetleg meghallgatni azokat akik tanulják ezt, akiknek meg kell tanulniuk, hogy mit lehetne tenni azért, hogy ne legyen szenvedés az egész és 1 hétnél tovább maradjon bent az információ.


Egyébként amikor sikerült összevesznem vele (amikor nekem jött szóban), mondta, hogy az ő idejében, amikor még tanulnia kellett, orvosok jöttek be és csak mondták, mondták és mondták, és szinte levegőt se volt idejük venni, hogy leírják.


Oké, elhiszem, hogy nehéz volt neki, nekünk meg ahhoz képest könnyebb, de ez nem indoklás és megoldás a gondra. Kéne ahhoz a szakmához amit választottam az anatómia, de így követhetetlen. Ráadásul már ott tartok, hogy az idegesség miatt másra se tudok figyelni, és nemcsak tantárgyakból, de kb mindenre rágörcsölök.


Mit javasoltok? :/



2018. okt. 4. 15:33
 1/5 anonim ***** válasza:
27%

A tanár nem tud tanítani.

Anno nekem is volt egy ilyen tanárom, pont törin. Ha 5 oldalt nem írtunk, akkor egyet sem, szüneten is bent ültünk és írtunk.

Én szerencsére 1 év után váltottam is sulit, és abszolút nem hiányzott az a 2 diplomás boszorkány. A 2 diplomásat azért hoztam fel, mert szóltunk az igazgatónak, ő meg azzal jött kiabálva, hogy tudja a dolgát, hisz 2 diplomája van és most csinálja a harmadikat, szóval alkalmazkodjunk...


A helyedben beszélnék az igazgatóval, hogy ha esetleg van másik olyan tanár aki a tárgyat tanítja, akkor tegyen át hozzá. Ha nincs, akkor meg tömegesen panaszkodjatok az igazgatónak, hogy beszéljen vele.


Én például egyszer átkértem magam egy másik matek osztályba. Az igazgató helyettes volt a matektanárom, de nem tanított semmit csak telefonozott. Ami engem frusztrált, mert érettségi előtt voltunk épp. Ha tanított is valamit, akkor majdhogynen ilyen 450×20 féle feladatokat kaptunk, amit maga sem tudott megoldani..

A panaszt tettem az igazgatónál, majd rá 1 évre el is vesztette a helyettesi posztját, engem meg még aznap át tettek egy jobb matek osztályba, aminek meg is lett az eredménye.


Neked is ezt ajánlom.

2018. okt. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
31%

Őszintén?


Egyáltalán nem normális, hogy idegroncsok lesztek attól, mert heti 2-4 oldalt meg kell tanulnotok. B*szki, örömömben sírnék, ha csak ennyit kellene tanulnom!

És az is rohadtul nem normális, hogy ez már a harmadik kérdésed erről. Az meg pláne, hogy ilyen f*xság miatt képes lennél nyugtatót szedni.


Komolyan nem hiszem el, hogy 2-4 oldal miatt sírtok, hát a többi tantárgyból mennyit kell tanulnotok? Mi középsuliban 30-60 oldalnyi anyagokból írtunk dolgozatokat, és bőven megtanulhatóak voltak azok is. Nem, nem túlzok, mindig megszámoltam őket. :) És nem, nem ilyen magyar-ideg nyelv jellegű tantárgyakról van szó, hanem olyanokról, amiket tényleg meg kellett tanulni.


Az a gáz, hogy erre már az iskolaváltás sem lenne megoldás, mert máshol ennél sokkal többet kell tanulni.

Uramatyám, szerintem iskolába sem kellene járnotok, ha ennyi gondot okoz, és ettől idegroncsok lesztek.


Egyébként az anatómiáról ezerféle könyvet találsz, netről is van pár, amit le lehet tölteni. Elég, ha tudod a témáját annak, amit vettetek múlt órán, és már fel is tudsz készülni a következőre. Ja, hogy ahhoz még többet kellene olvasni és tanulni? Hát bocsi.

Illetve, ha nem értesz valamit, annak szintén utána lehet olvasni. Youtube-on pedig szintén van ezerféle anatómiával kapcsolatos videó, minimális angol nyelvtudás szükségeltetik csak hozzá, azokat is lehet nézegetni.


Vagy ez valami kisegítő iskola, hogy ilyen problémáitok vannak? Mert akkor persze visszavonom, azokat amiket mondtam.

2018. okt. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

22:29: Heti? Ha csak annyi lenne, nem szólnék egy rossz szót! Van vele heti 10 óránk, és minden órán írunk 2-4 oldalt.


Olvasd el még egyszer, vagy ne, de én nem azért panaszkodtam mert 2-4 oldalt kell egy héten megtanulni.

2018. okt. 4. 22:56
 4/5 anonim ***** válasza:

A többi osztály hogy bírta? Felsőbb évesek/végzettek? Szokott buktatni?

Van más tanár is, aki oktatja ezt a tárgyat?

A többi tárgyra mennyit kell tanulnod? És azok hogy mennek?

2018. okt. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mi van ha nem másolod a táblát, hanem fényképezőgéppel fotózod? És figyeled amit közben mond.

Majd utólag a fényképekről lejegyzeteled magadnak a lényeget. Csak egy ötlet volt..

2018. okt. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!