Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nyugtatót kéne szednem, vagy...

Nyugtatót kéne szednem, vagy mit csináljak? Ha igen, milyen van ami hatásos és vény nélküli? 17/l

Figyelt kérdés

Leszögezném, hogy nem napi szinten szeretném szedni. Rászokni véletlenül sem akarok. Sok vacak történt velem régen, azoknál sem jutott eszembe, hogy bármilyen gyógysz arhoz nyúljak. 19 fős osztályomból 5-6 kivétellel mindenki szed vagy szív valamit. Legtöbben nyugtatózzák magukat, akad aki drogozik vagy füvezik, de van aki nyugtató + fű.


Erősnek tartom magam, s bár egyszerűbb lenne szerekhez nyúlni, nem vagyok gyáva és van eszem.


A problémám az, hogy egyetlen tanárnő egy órán (egy héten 8 vagy 10 óránk van vele), ha kegyes velünk, csak 3 vagy 4 oldalt írat le velünk. Hétvégén tanuljunk, jövő héten pedig doga az előző héten leírtakból (1 hét/fél vagy 1 fejezet). Többi tanáromat szeretem, nincs velük gondom (oké, eggyel harcban vagyunk egymással az aláírásom miatt + ellenszenves mindenkinek az öregúr), ettől az egytől viszont tényleg már göcsben vagyok. Mondtuk neki, mondtam neki, hogy lassítsunk, de a válasz egy nagy büdös nem + ennél csak rosszabb lesz. Nem megyek el az iskolából egy ilyen tanárnő miatt. Szeretem a helyet, a tanárokat, az osztályomat is + közel is van. Nem adtam fel vele kapcsolatban, hogy meggyőzzem valahogy. Addig is viszont romlanak abból a tárgyból a jegyeim, pedig idén négyesre, vagy jobbra szeretném feltornázni az átlagomat (előző évben csak közel négyes lett). Mindennap van vele óránk, mindennap görcsben vagyok. Itthon szórakozni is szeretném, hiszen ember vagyok akinek van hobbija. Nos, mostanság azok is elmaradoznak. Egyszerűen a szabadidőm azzal megy el, hogy a kedvenc filmemet amit oda-vissza tudok, elindítom a gépen aztán kb bambulok kifelé.


Nem gyakori használatra szeretném, csak annyira, hogy 1 héten 1x vagy 2x beveszek egy felet (amennyi ajánlott), így megpróbálva tanulni. Konkrétan annyira rá vagyok erre görcsölve, hogy más tárgyra se tudok koncentrálni.


Egyik tanárnőmmel beszéltem, hogy beszéljen az említett nővel, de olyan makacs az a hárpia, hogy nem hiszek a javulásban. Ő leadja az anyagot unalmasan és szárazon, egyszerre írjunk és figyeljünk, aztán ha nem értünk valamit, már meg se kérdezünk tőle semmit, mert ugyanúgy magyarázza el, aztán áll értetlenül, hogy mi a gondunk és mit nyafogunk ha hangot adunk a nemtetszésünknek.


Pszichológust nehogy írjon valaki, mert egytől egyik mindegyiket rühellem és nekem nem segítene. Ilyesmi ügyekben a magam pszichológusa vagyok, és nem tudna többet mondani annál mint amit tettem, illetve eszembe jutott + nem egy munka akarok lenni a sok közül aki a fizetését kapja ezért.



2018. okt. 1. 21:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%
Az írásod alapján elég erősnek látszol ahhoz, hogy ne nyúlj semmilyen szerhez. Nekem is van ilyen tanárom, tudom miről beszélsz, én leszarom azt amit mond és otthon netről+ osztálytársaktól összeszedett információkkal szerzem meg a kettest, jobb esetben hármast. Ezzel csak az a baj, hogy érettségi tantárgy így nem tudom mi lesz velem.
2018. okt. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Sajnos ez a tanárnő olyan, hogy csak azt fogadja el ami le van írva a füzetbe. Puskázni se tudok... Egyrészt sosem tudtam jól puskázni, ezért sem csináltam néhány kivétellel (azt is fix, hogy észrevették a tanárok, csak jófejek voltak anno általánosban).


Ráadásul nem olyan tárgy, hogy ebben az évben van, aztán következőben nem lesz. Mármint lehet nem lesz következő évben, ebben nem vagyok biztos. Abban viszont igen, hogy majd ebből is lesz a vizsgánk, vagyis kell majd tudnom. Csakhogy ahogy ez a nő tanít, lehetetlenség. Alapból nem egyszerű az egész tárgy, erre rátesz egy lapáttal, hogy le kell írni ami a táblán van (véletlenül sem saját szavakkal könnyíti meg nekünk, mert miért is tenné), közben pedig figyeljünk arra amit magyaráz. Komolyan, gyakran már üres fejjel ülök és csak írok, mert egyikre sem tudok figyelni, vagy csak az írásra koncentrálok, de akkor sem háttérzajban mindig ott van a másik amire figyelni kéne.

2018. okt. 1. 21:58
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

Ilyen a biosz tanárom, ír a táblára+magyarázza a dolgait+vetít és mindent le kellene írnunk...Milyen tantárgy?

#1 voltam

2018. okt. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Anatómia... Vártam a tantárgyat. Van benne sok érdekesség, de ez a nő az életkedvemet is simán el tudja venni azzal, hogy belép a terembe.
2018. okt. 1. 22:13
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

Te divatból akarsz nyugtatózni, mert a többiek is azt csinálják. Ne szokjál rá, mert rákapsz. A vény nélküliekre is, csak előbb-utóbb az már nem lesz elég. Meg fogod szokni a laza, könnyed állapotot és keresni fogod a szert. Egy rossz tanár nem ok arra, hogy tönkretedd a szervezetedet. Ha annyira a magad pszichológusa akarsz lenni, hát legyél! Értesd meg magaddal, hogy a másik szemétségét nem kell fölvenni, hanem elegánsan át kell lépni rajta. Nem ér annyit, hogy izgasd magad! Mi történik, ha nem leszel négyes? Semmi! Sőt, továbbmegyek: akkor se történik semmi, ha nem leszel hármas! Ne bukj meg, ennyi! Kit érdekelnek az osztályzatok! A felvételibe ez az egy jegy valószínűleg nem kavar be, és a duplázás mindig ott van. És ha a tanárral nem lehet beszélni, akkor beszéljetek az igazgatóval, és ha az se használ, akkor menjenek be a szülők tízen. Le fogja magát állítani, neki se kell a cirkusz.

Ez a kérdés messze nem olyan fajsúlyú, hogy pszichológushoz kéne menned, de miért rühelled egytől egyig mindegyiket (vajon hányat ismersz?)? A pszichológusok kedvesek és empatikusak, az a dolguk.

2018. okt. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%
Részben egyetértek veled #5-ös, viszont láttam már olyat aki ennél kisebb dolgok miatt kapott rá a nyugtatóra. Kérdező, ha akarsz beszélgetni írj nyugodtan. #1-es voltam
2018. okt. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Sosem követtem a divatot, nem is fogom. Nem ők juttatták eszembe az ötletet, hogy lehetne. Egyébként is, ők az otthoni vagy nem otthoni dolgaik miatt rombolják magukat, én meg akkor sem szednék többet ha jobban érezném magam, mint azelőtt bármikor. Nem gyógyszeres liba akarok lenni, szimplán görcs nélkül lenni egy kicsit arra az időre, viszont nem teljesen kiütve, mint ahogy néhányan szoktak bejönni.


Na meg, saját magamat nem tervem elásni és olyat tenni, ami miatt később szégyenkezhetek. Felőlem teát is lehet írni, ha annak olyan a hatása.


Kérdésedre a válasz.: Azért rühellem a pszichológusokat, mert régebben, amikor kötelező volt elmenni (otthoni családi balszerencsék és más egyéb borzalmak), mindegyik csak az élet napos oldalán ült és szajkózta azt, amit addig is tudtam. Se óvodában, se általánosban nem lettem előrébb attól, hogy a pedagógusok köteleztek. Ráadásul amellett, hogy semmi hasznuk nem volt azon kívül, hogy gyakoroltam a fa rajzolást, nem kevésnél érezhető volt, hogy csak munka vagyok. Nekem meg az nem kell. Emberként nincs gondom pszichológussal, egészen addig míg nem akarja rajtam gyakorolni a szakmáját.

2018. okt. 1. 22:30
 8/11 A kérdező kommentje:

Lemaradt...


Az igazgatóhoz nem érdemes fordulni, ugyanis jóba vannak és nem hiszi el amit mondnunk neki. A többiek beletörődtek, hogy ez van. Tettekben legalábbis. Amúgy majdnem mindig a tanárnő a téma. Én nem törődtem bele (még legalábbis), ezért tettekben próbálkozok, csak azokkal semmire nem mentem eddig... A szülők pedig felejtősek. Csak akikről nyilvánvalóvá vált, hogy iskola közben be vannak nyugtatózva, az ő szüleiket hívatták be beszélgetésre, amiből kb semmi hatás nem lett, mert ilyenkor bezzeg nagyon találékonyak + vannak ismerőseik akiktől tudnak kérni, iskolába pedig járni kell, szóval tudnak valakitől kérni.

2018. okt. 1. 22:43
 9/11 anonim ***** válasza:
78%
Orbáncfű-citromfű-tea-kombót igyál.
2018. okt. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

12 évig jártam undorítóan szar iskolákba, teli volt hasonló királykodó ostoba tanárral. Több dolgot megtanultam:

ha egy vagy két gyerek nem teljesít jól, az egyéni probléma. De ha egy egész osztállyal bajok vannak egy adott tárgyból, ott igenis követelni kell, hogy nézzenek a tanár körmére. Be kell vonni akár a szülőket, más tanárokat, esetleg az internet adta nyilvánosságot.

Soha nem szabad hagyni, hogy valami úgy rátelepedjen az életedre, hogy amiatt nyugtatót kelljen szedned.

SOHA! Légy erős, ne szedj semmit, gondold át mit tudtok lépni ebben az ügyben.

2018. okt. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!