Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik kémiakönyveket ajánlaná...

Melyik kémiakönyveket ajánlanátok emeletre készülni? Eddig mozaikosból tanultam, de nem jött be.

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem emeltem, 56 volt az írásbeli, szóbelire nem is mentem, nem jött volna ki jól

A Mozaikos 11-12edikesből tanultam, feladatokat is oldottam egy pàrat, de előtte sosem kémiàztam rendesen, most egy év alatt szedtem össze, amit tudok.

De a Mozaikos könyvben nincs minden jól leírva, a feladatok meg olyan információkat is kérnek, amiről fogalmam sincs

Eleve nincsenek meg az alapok rendesen:(


Most Villànyi Ötösöm lesz-ét akarom megvenni.

Abban van elmélet is, vagy csak feladatok?

Elmélet tanulàsàra mit ajànlotok? Hol vannak jól leírva a dolgok, érthetően, teljesen kezdőknek?



2018. okt. 4. 20:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Helló! :) Én egy olyan könyvet tudnék ajánlani, amely teljesen az alapoktól mindent tartalmaz, sok magyarázattal. Könyvkiadóknál nem rendelhető viszont sajnos. Én is egy felkészítő keretén belül vásároltam meg. Ha nem zavarnak a kihúzgálások, beleírások szívesen eladom neked, az eredeti ár töredékéért, vagy esetleg megtudom adni a szerzőjének az elérhetőségét ahonnan tudsz érdeklődni, hogy esetleg új példányt tudsz-e rendelni. A munkafüzetét pedig ajándékba odaadom :) A kettő együtt garantált sikert hoz :)
2018. okt. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem voltál most véletlenül ősszel? :D


Én a Villányis könyvből tanultam, abból a szürkéből aminek ilyen színes oldatos kémcsövek vannak az elején...


Az ötösön lesz kémiából az nagyon jó, szerintem az mindenképpen vedd meg és csináld meg az összes feladatot belőle, mind a hétszáz valamennyit!


Én úgy tanultam hogy megcsináltam az összes feladatot, átolvastam a kidolgozott kísérleteket, ami nagyon hasznos volt az elemző feladatnál, viszont amit én elhibaztam idén az az volt hogy a régi feladatsorokat nem gyakoroltam és sajnos kifutottam az időből... :( Ezért lett rossz most megint. Bárány Zsolt Bélának van egy oldala ahol fent vannak az előző évi feladatok tematikusan,kategorikusan. Nagyon jó! Azt is érdemes megcsinálni, mert ötösön lesz kémia néha nehezebb mint az érettségi, ami nem feltétlen rossz ha nehezebb feladatot is sikerül megoldanod de feleslegesen bonyolíthatja az életedet. Ami nagyon fontos a számolásnál hogy erőlködj, pl májusban én ott buktam el hogy mentek a szamolasoknál csak mindig kellett egy kezdő löket, pl egy összefüggés a szövegből és miután megnéztem a megoldókulcs őt utána már ment a feladat de ezzel sajnos elhitették magmal hogy légy eléggé, holott nem ment mert amikor magam voltam nem tudtam elindulni.


Az ötösön lesz kémiaból-ban nincs elmélet csak a számolási képletek meg tanácsok...

2018. okt. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!