Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 3 tantárgy nem teljesítése...

3 tantárgy nem teljesítése után kirúgnak az egyetemről?

Figyelt kérdés

2016-ben nyertem felvételt. (36 kreditet kell teljesítenem)

Az egyik tárgyat már harmadjára veszem fel. Erős a gyanúm, hogy a tanár megint nagy szitálást fog tartani.


Az a kérdésem, hogy ki leszek rúgva vagy csak átraknak fizetősre, ha nem sikerül? Tudok olyanról, aki negyedjére járja, de korábban kezdte. Milyen szabály vonatkozik a 2016-ben felvételt nyert hallgatókra? Hol olvashatom?


Köszi a válaszokat!



2018. okt. 7. 11:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kirúgnak. Kérhetsz dékáni kérelmet, hogy megpróbálhasd negyedjére, de ehhez nyomós ok kell
2018. okt. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg a tanulmányit, mert nálunk nem volt pl ilyen szabály....akárhányszor lehetett vizsgázni és 15X is fel lehetett venni ugyanazon tárgyat. Ezzel végül is csak magával szúr ki az ember, mert nem kellemes 7-8X menni vizsgázni ugyanabból a tárgyból sem idegileg sem anyagilag nem beszélve a csúszásról, szóval sokan inkább feladták mintsem 6 vagy 7X menjenek vizsgázni!


Velem egyszer fordult ilyesmi elő Agrárjogból - nagyon nem szerettem és lutrizni próbáltam értsd 45 tételből megtanultam 10-et :-) nem jött be....másodjára se..harmadjára se...negyedjére se...ötödjére full megtanultam és egy apró hibám miatt négyesre abszolváltam...de idegileg eléggé megterhelt, hogy emiatt a tárgy miatt nem leszek diplomás, mert hülyeségnek tartottam....de végül is meg kellett szeretnem, mert a diploma volt a tét!


Olyan sose volt, hogy felkészültem tisztességgel és ne mentem volna át elsőre! Ha mindent tudtam a tanár se szemétkedett legrosszabb esetben full tudással is közepest kaptam!


Mondjuk én már végeztem!

2018. okt. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg a TO-t, mert nálunk pl az a szabály, hogy adott tantárgyból összegyűjtött 6 vizsgaegyes után rúgnak ki. Azaz, ha nem folyamatos számonkéréses a tárgy, akkor elméletileg akárhányszor fel lehet venni, de csak hat vizsga próbálkozásod van, amit akár 2 felvétel alatt el tudsz használni(max 3 vizsga/félév/tárgy).
2018. okt. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az előző vagyok, az még lemaradt, hogy ezt elméletileg az adott egyetem TVSZ-e (tanulmányi és vizsgaszabályzata) tartalmazza, az meg fent szokott lenni a neten, csak néha nagyon hosszú, és jogszabályszerű, szóval nem mindig könnyű kibogarászni, és értelmezni.
2018. okt. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
6db egyes utan rugnak ki. (Ez torvenyileg meghat. szoval mindenhol igy van.)
2018. okt. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen 6 db vizsga! után itt is kirúgnak ez tuti.

Én ebből a tárgyból még nem jutottam el vizsgáig (bárcsak eljutnék végre).


Ha esetleg mégis kirúgnak akkor újra felvételizhetek? Az államilag támogatott félévek, amiket megkezdtem ezzel együtt 5 db, tehát elvileg még lenne 7 db államilag támogatott, azzal továbbra is el tudnám végezni a BSC-t. Csak kérdés, lehet-e ilyet?

2018. okt. 7. 17:54
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, lehet újrafelvételizni, akár ugyan azon egyetem ugyanazon szakára is, és igen a megmaradt féléveidet felhasználhatod, illetve a már teljesített tárgyaidat elfogadtathatod(de ezt kérvényezni kell, nem fogadják el maguktól).
2018. okt. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nah király! Neptunba már nézegettem a kérvényezés menüpontot.

Csak annyi kérdésem van még, hogy vajon akkor is lehet kérvényezni, ha 2017-től ugyan az a szak ahova én járok, már más tantervi hálót kapott és sok tárgy átnevezésre került?

Habár ezzel lehet a TO-hoz kell fordulnom.

2018. okt. 7. 19:45
 9/9 A kérdező kommentje:

2-es!


Azóta sajnos már eléggé megszigorodtak a dolgok...Tömegesen hullanak az emberek. :/

2018. okt. 7. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!