Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem bírom a tanulást, de...

Nem bírom a tanulást, de lelkiismeret-furdalásom van, ha nem tanulok?

Figyelt kérdés
Most kezdtem az egyetemet és én egyszerűen nem bírom.... Rengeteget dolgozok rajta, de még így is van, hogy meg vagyok csúszva egy-két feladattal. Mindig nagyon fáradt vagyok, szinte semmihez sincsen energiám. Ha van egy kis szabadidőm, akkor sem csinálok semmit, csak alszok vagy úgy csinálok, mintha filmet néznék (bámulom a képernyőt, de egyszerűen nem tudok odafigyelni). Viszont ilyenkor is előjön a bűntudatom, hogy akkor ilynekor bepótolhatnám az elmaradásaimat vagy előre készülhetnék, hogy később picit könnyebb legyen.
2018. okt. 7. 14:18
 1/5 anonim ***** válasza:
66%
Ne legyen lelkiismeretfurdalàsod. Pihenni kell. Az is segíti a tanulàst. Tovàbbà ha nem pihensz egy idő utàn ki fogsz készülni.
2018. okt. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
20%

Nagyon nehéz az egyetem, viszont ha vállaltad, akkor muszáj végig csinálni. Az állam taníttat, hogy az egyetemet elvégezve, veled is gazdagodjon az ország. Aktív és dolgozó állampolgár, szakember légy.

Ha nem az orvosira vagy jobb esetben az állatorvosira jársz (ahová Én), akkor nem tudhatod mi a 0-24 tanulás. Hozzánk képest pl egy ELTE hallgatónak luxus élete van. Nekünk pukizni sincs időnk.

Ha mindig fáradt és levert vagy, szedj magnéziumot, vitamint, igyál kávét és sportolj. Ez sokat segít. Feküdj le korán és reggel is kelj korábban. Hidd el, kipihenten jó a tanulás, több marad meg a fejedben.

Ja és egyél csokit :)

2018. okt. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Estádio de Felchút ***** válasza:
12%

Állatorvosi? Cöhh.

menj a BME-re, ott megtudod, ki a magyarok istene!

Napi 26-28 óra tanulás a minimum. Az épphogy kettes!

2018. okt. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%
Ne haragudj kedves állatorvosis, de ebben nagyon nem értek egyet. Mondom ezt úgy, hogy én is orvosira járok. Igen is máshol is kell ennyit tanulni, maximum más felosztásban és elrendezésben. Ami neked 0-24-es tanulást jelent, az másnak nem biztos, hogy az. Nem mondom, hogy nem tanulok most demóidőszakban napi 5-6 órát, de ez szerintem még teljesíthető kategória, pedig én sem vagyok nagy géniusz. Illetve nem csodálom, hogy az emberek zsebében már kinyílik a bicska, ahogy jön egy orvosis, aki közli, hogy más egyetemeken bezzeg nem kell tanulni, csak nálunk.
2018. okt. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
BME-s válaszadó szegény nem bírja elviselni, ha alul marad... MUHIHIHIHIHIIIIIII🤣🤣🤣
2018. okt. 8. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!