Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megéri fogorvosnak menni?

Megéri fogorvosnak menni?

Figyelt kérdés

Pályaválasztás előtt állok, és a napokban megfészkelte a fejemben magát az az ötlet, hogy mi lenne ha fogorvosnak mennék? :) Budapesten tanulnék tovább, és ha ez lenne a végső döntésem a Semmelweis egyetemet céloznám meg.

Szerintetek megéri a fáradtságot? A Semmelweis egyetemről tudtok valamit?

Könnyű elhelyezkedni ezzel a szakmával? Mennyit lehetne vele keresni?...

Hát igen, elég sok kérdés kavarog bennem :D



2018. okt. 9. 20:32
 1/5 anonim válasza:
40%
En a sima altalanos orvosira akarok majd menni par ev mulva. Mar eldontottem hogy orvos akarok lenni en is. Mindig az volt az almom :)
2018. okt. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
19%
Edesapamnak a Semmelweis az alma matere es en is jartam oda egy ideig. Egy uj felmeres szerint Magyarorszagon a SOTE a legjobb egyetem. Apukam mindig meseli miket ujitanak es, hogy haladnak elore a kutatasokban es az oktatasban is. Csak ajanlani tudom.
2018. okt. 13. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%

Ha jó vagy benne maszekolhatsz - akkor megéri. Egyéni vállalkozónak kell menni, esetleg félállásban klinikán.

Viszont ehhez is nagyon sokat kell tanulnod. Bekerülni se annyira egyszerű a SE-re. Kell két emelt. Neked hogy megy a biosz-kémia? Írj meg egy-egy korábbi feladatsort, és írd meg hány %-ok lettek!

2018. okt. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%

Egy jó ismerősöm fogorvos, de magánrendelője van. Azt mondta azért ment fogorvosnak, mert az 5 év egyetem után már szinte azonnal munkába állhat és mély vízbe kerülhet, nem kell még hosszas évekig betanulni mint például az általános orvosin. (Rezidens képzésnek hívják azt hiszem?)


Azt pedig nem kell mondanom szerintem, hogy micsoda 4 szintes házban lakik, és milyen sportautóval jár :)

Pedig viszonylag nem is nagyvárosban élünk, ~60 ezres. Nagyobb város, több páciens -> több pénz.

2018. okt. 15. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jól meg lehet élni belőle, és elhelyezdkedni is elég könnyű. Viszont csak a pénz miatt nem jelentkezz, mert abból lesz sok hanyag fogrovos. Kizárólag akkor, ha szívesen turkálsz emberek szájában egész életedben.
2018. dec. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!