Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lesz esélyem így elvégezni a...

Lesz esélyem így elvégezni a középiskolát?

Figyelt kérdés
Villanyszerelő iskolába járok ami 3 éves.. Első évben 18 tantárgyunk, van második évben pedig 8 ezek mind szaktantárgyak 5 iskolai napból 2 gyakorlati nap, 3 év pedig teljes gyakorlat.. A tanárok már utalgatnak rá hogy ehhez a szakmához elengedhetetlen a matematika tudás, ami nekem a legjobb és ott van még az elektrotechnika.. Leckét képes vagyok megtanulni, de számolni matekozni már nem tudom hogy nem tudok..

2018. okt. 10. 16:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Azért olyan komoly matek biztos nem kell a villanyszerelőknek. Ha az általános iskolai matek és fizika ment, nem lesz gond.
2018. okt. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A "leghúzósabb" számításoknál is legfeljebb lesz egy-egy hatványozás művelet, komolyabb nem nagyon. Jó általános iskolás matektudással lehozható az összes szakmai tárgy. Éld valahogy túl ezt az évet, utána már jobb lesz.
2018. okt. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a motiválást, de most jön a bökkenő hogy az általános is elég gyatra volt, ott is mondatokkal húztam ki magam valahogy..
2018. okt. 10. 16:59
 4/13 anonim ***** válasza:
68%
Szakközépbe általában nem azok mennek, akik jó tanulók voltak általánosban. Ha kicsit igyekszel, valószínűleg el fogod végezni a sulit. Ha esetleg mégsem, akkor meg elmész péknek. Ott nem kell számolni.
2018. okt. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
61%
Egyetlen villanyászt sem ismerek, akinek deriválni kell egy fázis bekötése közben.
2018. okt. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne ijedj meg, ott senki sem lesz matekversenynyertes. Ez a szakma nem arról szól. Tudd megszámolni a 3 fázist, ellenőrizni, hogy mindent jó helyre kötöttél, majd számlázd a kiszállási díjat meg a munkadíjat meg az anyagköltséget. Tudd őket jól összeadni... Esetleg néha egy Ohm-tv előjöhet, de azt meg beb**zod a számológépbe!
2018. okt. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%

:D Volt olyan osztálytársam, aki nem értette törtből, hogy lesz egész szám! Na annak mit tanítottak általános iskolában? 3. év pedig csak gyakorlat? Kicsit több, mint fél év alatt letolják a szakmai oktatást? Akkor ez annyi kb. mint egy OKJ-s képzés... Ezt az 1 évet biztos végigtudod csinálni. Inkább fizika kell hozzá, mint sem matek, számológép használata feltételezem megengedett, így max. képleteket kell megjegyezz.

Nem tudom, hogy mire gondolnak a tanárok, hisz általános matematikai tudás kell ehhez, alapműveleteket kell tudni elvégezni.

Kismilliószor átgondolták már ezt, miként kellene tanítani a szakmunkásokat. Hát ez sem hangzik úgy, mint aminek sikere tud lenni... :)

Mi a bánatnak 18 tantárgy az első évben? Az első évben a szaktantárgyak mellett matematikát és fizikát kellene még tanítani, ill. ismételni az általános iskolában elhangzottakat, hogy abban mindenki egy szintre feltudjon zárkózni, hisz nem egy helyről jöttetek. A 2. év már szólhatna csak a szakmai tantárgyakról, s én úgy gondolom, az 1 hét suli, 1 hét gyakorlat egy sokkal jobb beosztás volt. Mindez okvetlen gyakorlati helyen kellene, hogy történjen, olyan helyen, ami ellenőrzött, hogy valóban szakmában van foglalkoztatva a diák.


Ha most 1. éves vagy és még úgy van a történet, hogy gyakorlat az cégnél történik, azt javaslom, hogy bármilyen jellegű munkát is végez az adott cég, amennyiben úgy látod, hogy elzárnak téged a szakmunkától, szóval kizárólag olyan jellegű munkát bíznak csak rád, aminek semmi köze a szakmához, ezen felül senki meg nem próbál foglalkozni veled, elmagyarázni mi miért van, mi hogyan valósul meg a gyakorlatban stb. azonnal válts gyakorlati helyet. Ne légy boldog attól, hogy nem piszkálnak és hamar "elengednek" stb! Akik ilyen helyen voltak osztálytársaim közül, azok ma nincsenek a szakmában, mi több 1 percet sem voltak a szakmában.

2018. okt. 15. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én nem aggódnék...

Nem kell lebegőpontos és mátrix számításokat végezni,ha az alapműveleteket vágod akkor nincs para. Az általánosban használt mateknál több nem lesz, ahogy ezt írták többen is. Én 25 éve vizsgáztam, azóta nem változott annyit a tanterv, ha az órán a méréseket és a elektrotech-et vágod, akkor a gyakorlatban nem lehet gond. Az alkalmazott anyagokat ismerni kell, a szabványok változtak, de ez lexikális tudás.

Anno nálunk az első évben, az első napon voltunk negyvenen, egy hétre rá alig a fele az utolsó évben maradt 17 emberke, köztük én, de mindenki levizsgázott.

2018. okt. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Mások is panaszkodtak az oktatási rendszere, ugyan is ez a folyamat Szerbiában történik..


Akkor azt mondjátok hogy megéri bele fektetni ezt a 3 évet, amit úgysem nem villanyszerelőként szeretnénk folytatni a pályafutásomat? - Diploma miatt..

2018. okt. 15. 14:50
 10/13 A kérdező kommentje:
amit még elfejtettem leírni, a tanárok szépen megmondták hogy az általános kőtelező volt, de ide nem kőtelező jönni ha nem tetszik tessék ki iratkozni.. Ez óta nem vagyok ideges, normális mit gondoltok erről?
2018. okt. 15. 14:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!