Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lesz esélyem így elvégezni a...

Lesz esélyem így elvégezni a középiskolát?

Figyelt kérdés
Villanyszerelő iskolába járok ami 3 éves.. Első évben 18 tantárgyunk, van második évben pedig 8 ezek mind szaktantárgyak 5 iskolai napból 2 gyakorlati nap, 3 év pedig teljes gyakorlat.. A tanárok már utalgatnak rá hogy ehhez a szakmához elengedhetetlen a matematika tudás, ami nekem a legjobb és ott van még az elektrotechnika.. Leckét képes vagyok megtanulni, de számolni matekozni már nem tudom hogy nem tudok..

2018. okt. 10. 16:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Utóbbira nem tudok mit mondani, mert 16 volt asszem a tankötelezettség nálunk, amikor én végeztem, aztán felvitték 18-ra, hogy most mennyi... Szóval nekem kötelező volt... :) A "nem kötelező idejárni." Na az ment folyton, én is megkaptam egy párszor szakközépben, mert nem voltam túl jó tanuló, de elvégeztem azt is, lett egy érettségim. Ezt követően szakmát tanultam, azt is elvégeztem (villanyszerelői), nem sok hasznát vettem az érettséginek. :)

Mindenképp érdemes elvégezned, akkor is, ha később felsőfokú végzettség a cél! Akkor is, ha teljesen más terület. Sőt, én azt mondom az is csak az előnyödre válik, ha pár évet eltöltesz a szakmában avagy akár melózol a szakmában suli mellett. Nem is muszáj 8 órában, ha találsz valakit, akivel melózhatsz 4-6 órában, pl. olyan, akinek másodállása. Szóval nem hiábavaló!

2018. okt. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Rendben mindenkinek nagyon köszönöm a segítséget, örök hála nektek!
2018. okt. 15. 19:52
 13/13 anonim ***** válasza:

Nekünk is és mindenkinek ezt mondták "nem kötelező idejárni"


Tedd le, csináld végig és ne engedjed, hogy elvegyék a kedved. Ha meg továbblépsz, legyen az egy diploma, abból bajod nem lehet.

2018. okt. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!