Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes pszichológiát tanulni...

Mozzzes kérdése:

Érdemes pszichológiát tanulni hobbiból? Ha igen milyen szakirodalommal kéne kezdenem?

Figyelt kérdés
Régóta érdekel a pszichológia és most már elhatároztam magam, hogy elkezdem tanulni, de mivel nem ezzel szeretnék majd foglalkozni így csak hobbi szinten önszorgalomból tanulnám. Egy ismerősöm (aki szintén nem pszichológus) Sigmund Freud és tanítványa Jung könyveit ajánlotta, hogy azokkal kezdhetném. Nagyon kíváncsi lennék egy pszichológus hallgatóra, hogy mi a véleménye és, hogy milyen szakirodalommal kellene kezdenem.

2015. nov. 22. 17:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Érdemesnek érdemes szerintem. Viszont én nem Freudot ajánlanám elsőre, hanem az alapokat. Keresd Atkinson és tsai könyvét, cirka 900 oldal...

Aztán meg már el tudod dönteni, hogy melyik pszichológiai iskola érdekel bővebben, ill. melyik terület.

Nekem pl. a szociálpszichológia jött be a legjobban, nagyon érdekesnek és hasznosnak tartom.

(Nem vagyok pszichológus hallgató, "csak" tanultam pszichológiát két évig a főiskolán.)

2015. nov. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se Freuddal kezd el a barátkozást a pszichológiával, az Atkinson egy jó tipp volt, én is azt ajánlom.

pszichológus

2015. nov. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
20%

Kezd a betegségekkel!

És szinte mindent tudsz a neurológia ráér és pszichéanatómia ráér.

Filia, fóbia, típia, hondria,...stb Ha ezeket bemagoltad ránézel egy emberre ahogy viselkedik és megmondod milyen ember. A koponya alakja is sokat elárúl róla. Én pl egy szó nélkül megtippeltem egy egyénről hogy tanárként dolgozott és hogy nem volt túl boldog élete stresszelt...stb abból ahogy kinézett és megijedt hogy 30 percen át tudtam róla úgy beszélni hogy nem szólalt meg. Kulcsszavakkal a reakciói alapján kitaláltam a múltbéli emlékeit. Számára hihetetlen volt! Én egy pszichológiai tankönyvet sem olvastam el és már pénzt keresek a pszichológiai szaktudásommal.

Kell az ész is ehhez a tantárgyhoz.

2015. nov. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem igen
2015. nov. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

a pszichológiát ne keverjük már össze a humbuk mondvacsinált "tudományokkal"


Atkinson jó ötlet volt valóban. Freudot és Jungot elsőre én se ajánlanám

2015. dec. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Semmiképp sem Freud-ot és Jungot, lényegében lejártak, illetve csak kiegészítésnek. Általános pszichológia, A psz. biológiai alapjai (sokkal fontosabb, mint gondolnád), Fejlődéspszichológia, Psz. történet - ezek alapok, aztán erre jöhet más is.
márc. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!