Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Akkor most tényleg érdemes a...

Akkor most tényleg érdemes a Hunfalvyba kezdenem a kilencediket? (A többi lejjebb)

Figyelt kérdés

Voltam szóbelin, első helyen a japán áll,és felvettek, konkrétan az elsők között vagyok. Viszont problémába ütköztem. Ahogy olvastam, nem egy két ember megbánta , hogy oda jelentkezett. A nyílt napon is tetszett az iskola, a tanórákat imádtam amiken voltam, de elbizonytalanodtam. Itthon is kisebb háború áll fenn a japánnal kapcsolatban,mert mint kiderült a szüleim abban reménykedtek , közel sem leszek a japán szakhoz. Megvannak a terveim, szeretnék kimenni Japánba ösztöndíjjal is,de anyám állandóan közli velem,nehéz lesz egyszerre két nyelvet a nulláról kezdenem. Ugyanis eddig csak németet tanultam,angolból csak a játékokból elsajátított tudásom van,de legalább japánból a hiraganákat és a katakanákat tudom,de ennyi és kész. Mennyire lenne így nehéz a japán szak? Mennyire éri meg ebbe az iskolába járnom? (Az angolra lenne lehetőségem készülni,és legalább az alapokat elsajátítani szeptemberig,ha valójában kell minimálisan is erre a szakra) Aki tud az segítsen, és nem arra vagyok kíváncsi ki hogyan fényezi az iskolát,hanem , hogy tényleg milyenek az emberek stb. Szerintetek ,ha egyébként nem egy olyan közegből megyek ahol dúskálnak a pénzben, hanem annyi van amennyi egy átlagos embernek van,és nem Budáról,hanem Csepelről járnék be, mennyire néznének le/piszkálnának/stb.?

Előre is köszönöm , ha egyáltalán van aki végigolvasta és akár meg is válaszolta^^



2016. febr. 28. 16:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ne add fel a terveidet! :)
2016. márc. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Oda jar a legjobb baratom most 10.-es nemet szakon o nagyon utalja rossz az osztaly kozoseg rosszak a tanarok nemeri oda menni a jo tanulokal aratjak le a baberokat a rosszakat pedig leszarjak en velemenyem szerint kerul el a sulit!!
2016. márc. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Jézusom...a kettesre ne hallgass.

Ez egy elég jó suli, most kezdtem én is.

A barátnőm japán szakon kezdett, és nagyon imádja. Ha szereted ezt a nyelvet, játszva és jó kedvvel állsz hozzá, én is így vagyok a némettel (pedig előtte nagyon szidtam bevallom,mert nem tetszett most meg odavagyok érte..)

A férfi aki tanítja a barátnőm, remek tanár. Szerintem azt csináld amit Te akarsz, ez a te döntésed hogy hova mész. Ha meg nem tetszik, jövő évben átmehetsz még egy másik suliba, nem egy életre kötelezed el magad:)

Biztos lesz abban az osztályban is olyan ember aki kezdő angolos lesz és kezdő japános.

Mi sem úszunk a pénzben, tök átlag ruhákba járok nem a legdrágább 'májkül korccsal' viszem a tankkönyveim és még 'vidékről' (nekik az a vidék ahonnan te jössz, neked meg Budapest:P) járok be. Persze első hetekben vagy hatvanszor megkérdezték hogy "MIIII? Az milyen város? Van ott pláza?":'D

Nem bántott csak ők ilyen pesti népség és fura nekik hogy nincs mozi,pláza vagy ilyesmi és ha kimondod a nevét a helynek ahol laksz akkor még néhányan megkérdezik hogy ott van- e áram stb stb

De ilyen gyerekek mindenhol vannak.

Írhatsz privit szívesen válaszolok:)

2016. márc. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nagyon reál a suli. Nekem voltak más terveim, de ezeket sajnos fel kellet adnom. Én japan szakos vagyok, és most kezdtem. A japán tanár nagyon szájba rágósan magyarázza meg az anyagot, ahogy a tankönyv is. Így nem kell félned. Csak az angol tanár nagyon furcsa. Én két tannyelvű suliból jöttem, es eltudom dönteni, hogy milyen a jó angol tanár es milyen a rossz. Azt mondom hogyha, nem szereted a reálos tárgyakat, akkor ne gyere azért mert japánt akarsz tanulni. ( én is itt szúrtam el) DE annyira jól, érthetően magyarázzák el a matekot, gazdaságit, hogy rájöttem ,hogy a reál az jobban fekszik nekem mint a humán. A te döntésed...
2016. márc. 3. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Tudom hogy régi a kérdés és a kérdező azóta valahova bekerült (akár a Hunfalvyba is) de hátha valaki olyan is elolvassa ezeket aki most választ iskolát. Én ebben az évben kezdtem ebben a suliban kéttanyelvű angolon (vagyis most vagyok 0-os) és imádom. Az osztálytársaim fele vidéki és senkinek nem az a fontos hogy milyen cuccaid és mennyi pénzed van és még azok is nagyon rendesek akikről az ember azt hinné elsőre hogy egy utolsó bunkó. Az ifisek a gólyatáborban kedvesek és segítőkészek voltak. A tanárok nagyon rendesek pl nekünk 3 angol tanárunk van és mindegyikük odafigyel arra hogy aki még nem tanult angolt az is megértse és majdnem mindig odajön hozzám (igen, én vagyok az egyik :) ) és külön elmagyarázza ha nem értem. Matekon egy teljes órát arra szentelt a tanár hogy a számológép használatát elmagyarázta (okos számológépek) és házinál is addig magyaráz amíg meg nem értjük, ha kell hússzor elmondja ugyanazt. A tesi tanárunk is nagyon rendes, bármit meg lehet vele beszélni. Az osztályfőnököm első héten minden nap bejött és ellenőrizte hogy jól vagyunk még akkor is ha órája kezdődött és csak 2 perce volt. Egyetlen rossz dolog van itt és az a sok lépcső. Mire felérsz a tesiteremből ami 4 emelettel a földszint alatt van a másodikra megdöglesz, de ez a legkisebb probléma, legalább izmosak lesznek a lábaink :). Nem értem hogy miért írják sokan hogy milyen szarok a tanárok és bunkók a diákok. Eddig nekem csak jó tapasztalataim vannak. Szóval aki gondolkozik ezen a sulin annak bátran ajánlom, nem bánja meg aki idejön.
2016. szept. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!