Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Angol b2 nyelvizsga 60% vagy...

Angol b2 nyelvizsga 60% vagy emelt érettségi 45% a könnyebb?

Figyelt kérdés

2018. okt. 13. 15:34
 1/2 anonim ***** válasza:
72%

Mindkettő ugyanúgy B2 stintű.

Mások a feladattípusok. Pl. egy B2-es Origó vagy Euro Exam szerintem könnyebb az emelt érettséginél (emeltet és Origót csináltam élesben, az Eurot is ismerem), de a 45%-nál nem biztos. De más erősebb nyelvvizsgák szerintem tuti nehezebbek (főleg, ha az emelten csak 45 kell).

Amúgy egy 45%-os emeltért csak a felvételi pluszpont jár, középfokú nyelvvizsga nem, remélem ezt tudtad.

2018. okt. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Plusz ha az emeltet számítod be a plusz pontért, akkor azt is kell beszámítani az érettségi eredményként, ami szerintem te is látod, szépen lehúzza a pontjaidat. Sokkal többet veszítesz egy 45%-os emelt angol érettségivel, mint amennyi pontot nyersz a pluszpontoknál vagy mint amennyit veszítenél, ha nem lenne nyelvvizsgád. Gondold át, én a nyelvvizsgát választanám, szintben nincs különbség, viszont egy nyelvvizsgával többre viszed a jövőben, és még vissza is fizetik az első alkalmat, ha sikerül.
2018. okt. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!