Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Akik nem jártak külön tanárhoz...

Akik nem jártak külön tanárhoz nyelvizsga előtt vagy emelt szintű érettségi előtt, hogy sikerült megcsinálniuk?

Figyelt kérdés

Két év múlva esedékes lesz két középfokú nyelvizsga, és két emelt szintű érettségi méghozzá bioszból és kémiából, de nincs pénzünk mind a 4 tantárgyból külön tanárhoz járni, sőt egyhez sem. Elég szerencsétlen helyen élek, ahol német különtanár nincs is, angol pedig kocsihiány végett tömegközlekedéssel másfél óra és 3000 ft. Szóval igen... Hiszek benne, hogy meg tudom majd csinálni sikeresen, mert magam előtt látom a jövőt, és az egyetemet, amiért küzdök. Kitartással nem lesz gond.

Akinek volt ilyen, hogy tanár nélkül SIKERESEN levizsgázott/érettségizett, megosztaná velem, hogy csinálta?



2016. aug. 15. 21:35
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Uh, többször is elírtam: nyelvvizsga*
2016. aug. 15. 21:36
 2/18 anonim ***** válasza:
82%
Két emelt szintűre megkapod a 100 többletpontot szóval a nyelvvizsga ilyen szempontból nem fontos. (viszont a diplomához kell majd persze)
2016. aug. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy sosem tudatosan tanultam. Megtanultam az alapokat, és utána használni akartam a nyelvet. Olvastam, fordítottam, énekeltem stb. Nem azért, hogy így tanuljam meg a nyelvet, hanem mert ezeket akartam csinálni. Mellékhatásként megtanultam angolul.

Sosem tudtam megtanulni magamtól semmit kifejezetten azzal a céllal, hogy csak elsajátítsam. Csak csináltam, mert örömet okozott, és kész (a nyelven kívül ugyanígy volt a zene is).

2016. aug. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy én a saját iskolámnál/tanáromnál érdeklődnék mik a lehetőségek a további gyakorlásra a iskolai órákon kívül(szakkörök, szorgalmi feladatok, stb.)
2016. aug. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
Én lefeküdtem azzal, aki javította.
2016. aug. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor jelentkeztem nyelvvizsgázni, mikor már beszéltem a nyelvet, így nem kellett külön rákészülni.
2016. aug. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Évekig filmeket néztem és olvastam. Ennyi. Számomra ez szórakozás volt, mert érdekelt amit mondanak. Így lett meg a felsőfokúm. Igaz, csak 70%, szóval a jobb eredményért kell tanulni, de nekem ez elég volt.
2016. aug. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az előttem szólóknak. Nyelvhez nincs nagyon szükség tanárhoz, ha sok filmet nézel és könyvet olvasol az adott nyelveken simán meglesznek 2 év alatt azok a nyelvvizsgák. Bioszt meg kémiát gondolom faktra felveszed, így azzal is már egész jól fogsz állni de azért ajánlom, hogy kémiára valahogy próbálj elmenni külön legalább az utolsó évben, hogy azért legyen valaki aki ha elakadsz akkor ott van és segít.
2016. aug. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Eszméletlen jó középiskolai tanárunk volt (mindenkinek lett legalább egy közéfok, sokunknak kettő is, és felsőfok).
2016. aug. 16. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó tanáraim voltak középsuliban,emellett egyszer csak ráéreztem a sorozatokra/filmekre angolul, nomeg az igazi csemegékre, a könyvekre. Az angol felsőfokúm 80%, az emeltem 90% lett úgy, hogy egyikre se készültem igazán (a szóbelikre is csak utánaolvastam a témáknak). :)
2016. aug. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!