Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hol lehet megnézni, hogy...

Hol lehet megnézni, hogy mennyi fejpénzt fizet az állam az egyetemeknek az állami támogatotta felvettek után?

Figyelt kérdés

Ugye alá kell írni a szerződést, hogy annyi évet dolgozol itt, ahányat egyetemre jártál, ha lelépsz külföldre, kakor meg fizesd vissza blablabla.


De ha ők se fizetik ki utánam a 400 ezer/félévet, akkor én nekem miért kéne annyit visszafizetnem félévente?


2018. okt. 19. 15:11
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

"De ha ők se fizetik ki utánam a 400 ezer/félévet, akkor én nekem miért kéne annyit visszafizetnem félévente?"


Mert pl. használod az egyetemeet, a felszereléseket, a tanárokat, ami böven (nagyságrendekkel) több ennél!

2018. okt. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem sikerült megérteni a kérdést. Az ÁLLAM NEM fizeti ki a 400ezer/félévet, hanem pl csak 200 ezer/félévet vagy még annyit sem.

Ha kimegyek külföldre és vissza kell fizetnem az ÁLLAMNAK, akkor miért fizetnék ÉN 400 ezer * X tanév, mikor ő se adott annyit a sulinak, hanem a felét vagy még annál is kevesebbet?

Ebből az egyetem semmit se fog látni, az állammal megy a biznisz, ő csak köztes szereplő az elején, de nem neki kell kifizetni.

2018. okt. 19. 16:46
 3/6 anonim ***** válasza:
42%
Ennyi ésszel ne akarj egyetemre menni. Az állam ugyanis nemcsak készpénzben fizet az egyetemeknek, hanem egyebekkel is.
2018. okt. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ilyen segítőkészséggel ne lépj utcára, mert a végén belöksz valakit a sínek közé. - most jobban érzed magad a dedós sértegetéstől?

Esetleg ha tudnál mutatni/belinkelni egy ilyen oldalt, ahol ezek részletesen fel vannak sorolva azt megköszönném.

Az egyéb hozzájárulási költségeket, a fejpénzt, extra támogatásokat.

2018. okt. 19. 19:25
 5/6 anonim ***** válasza:

Kicsit fordítsd meg a kérdést, szerinted az egyetemnek honnan van az a pénze, az infrastruktúrája, amiből téged kitaníttat?

Egyébként érdekes elméleti kérdés, de szerintem sokkal összetettebb annál, mint amit most figyelembe vettél.

2018. okt. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Értem. Tekintetbe véve, hogy pénzhiány miatt sorra maradnak el a gyakorlataim (még az is, amihez csak egy számítógép kell), így nem érzem igazságosnak, hogy bár a tantárgyaim 30%-a elmarad, (következő félévben ez már 50% körül lesz) nekem ugyanannyit kéne majd kifizetnem, ha külföldre mennék, mintha teljes értékű oktatásban vettem volna részt.

Én MSc-s vagyok, de pl a BSc-s diákok után 300 ezer/fő jár félévente és 300+ diákot vesznek fel évente. Ez több mint 90 millió forint bevétel lenne, de még a fele is 45 millió. Ennek ellenére a 2018-as tanévre az adott szak csak 800 ezer forint bevételt kapott, ami most fogyott el. Nem kicsi különbség van.

Innentől kezdve igazságtalannak tartanám, hogy én fizessek majd ki több milliót azért az oktatásért, aminek a 30-50% pénzhiány miatt elmaradt. De sehol se találtam azt az oldalt, ahol le lenne írva, hogy az állami képzésen lévő hallgatók "tandíjának" hány %-át fizeti ki tulajdonképpen az állam. Mert morognak a tanárok, hogy most drasztikusan csökkentették, de az igazságot csak a dékán tudja, aki tagadja még az órák elmaradását is.

2018. okt. 21. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!