Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire fizetik meg azt a...

Mennyire fizetik meg azt a nyelvtanár aki különlegesebb, ritkább nyelve tanít? És mekkora rá a kereslet?

Figyelt kérdés
Pontosítva az érdekelne hogy ha egyetemen tanár szakra megyek , és nyelvtanár leszek és taníthatok. Kb mekkora érdeklődés lessz irántam ha pl:. Feröeri , Gaeltach , Gaelic , és Izlandi nyelvet tanitanék? Kb ezeknek a nyelveknek a tanításával mennyit kereshetnék? Mint iskolában , gimnáziumban mint magántanárként? 16/f. Nagyon érdekelne hogy van e rá kereslet, mert nyelvtanár szeretnék lenni :D még kis esélyel de lehet hogy addigra összejönne egy Apach/Navajo nyelv tudás is . Az is érdekelne hogy ezekre lenne kereslet M.O-n?

2018. okt. 20. 15:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs rá kereslet. :( Én tudok izlandiul, szerintem a felsoroltak közül ennek van a legtöbb értelme, de ennek is csak alig. Általános iskolákban, gimnáziumokban nem tanítják ezeket a nyelveket, magántanárként is csak elvétve, ha találnál olyanokat, akik fizetnének azért, hogy egy teljesen felesleges nyelvet megtanuljanak. Esetleg egyetemen, ha kutatói pályát választasz, akkor foglalkozhatsz ezekkel a nyelvekkel. Plusz esetleg az izlandit taníthatod pl. a Skandináv Házban, ott vannak olyanok, akik annyira rápörögnek, hogy kifizetik a kurzusokat. Én is gondolkodtam, hogy jelentkezem oda tanárnak, de nekem meg nem lenne hozzá türelmem. :D


Szóval, ha mindenképp ezekkel akarsz foglalkozni, akkor tudományos pályát válassz, és lehetőleg külföldön, ha van rá lehetőséged. De nagyon necces. Mindenesetre sok sikert kívánok! :)

2018. okt. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Ritka rá a kereslet, csak akkor érné meg ezzel foglalkozni ha sok nyelvet tanítanál egyszerre. De szerintem egy angoltanár fizetésének a 2-szeresét elkérhetnéd érte.
2023. okt. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!