Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szobelin hany percig kell...

Szobelin hany percig kell beszelni?

Figyelt kérdés

A magyartanarunk 7 percet mondott. Az a baj, hogy amikor engem felszolitott probafeleletre, annyira gyorsan elhadartam MINDENT, hogy 5 perc alatt megvolt. Es tenyleg, szorol-szora felmondtam mindent.

Ilyenkor mi van? Levonnak pontot? Nem tudok lassan beszelni, stresszhelyzetben hadarok.


2018. okt. 21. 13:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Milyen vizsgán? Mi az, hogy 7 percig? :DDDD Én ilyenről még nem hallottam, pedig így 30 felé túl vagyok jó pár vizsgán. Pont hét perc? :D
2018. okt. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Erettsegi, de olyanokat szeretnek, akiknek aktualis tapasztalata van rola. Azalatt a 10 ev alatt mar valtoztak szerintem a szobeli erettsegire vonatkozo szabalyok😅
2018. okt. 21. 14:03
 3/9 anonim válasza:
73%
5 percig kell, de végig, ha lehadarod 2 perc alatt akkor 3 percig csendben ülésért nem fogsz max pontot kapni, szóval igen, vonnak le. 5 percig folyamatosan beszélni kell, nincs mese.
2018. okt. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát persze, az őskorban nem mérték stopperrel a 7 percet. Az volt a fontos, hogy tudod-e az anyagot.
2018. okt. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
hármas vagyok, azt elfelejtettem írni, hogy ez nekem idegennyelvből volt, nem tudom pontosan ugyanúgy megy e magyaron.
2018. okt. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Középszinten a szóbeli vizsga időtartama max. 15 perc. Ha Te 5 perc alatt végzel és abban minden benne van, úgy is jó. Max kapsz még kérdéseket a tétellel kapcsolatban. Láttam már olyat, aki 5 perc alatt szóbelizett 50 pontot. A 7 perc egy egyéni elképzelés. Sehol sincs ilyen szabály. ;)
2018. okt. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Maximum átlagosan lehet 7 perc. Aki olyan mint te annak 5 perc, van aki a stressz miatt öööö-zik, annak meg 9 perc. Ha meg véletlenül ki akarja valaki számolni a 7 percet, akkor esetleg feltesz pluszban egy kérdést. Nálunk (3 éve érettségiztem) senkit nem állítottak meg, hogy "hopp lejárt az idő", örül mindenki ha gyorsabban halad a menet, úgyhogy ne parázz nem vonnak le pontot.
2018. okt. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nemtudom nektek hogyan ilyen kevés. 15 perc a max, megállás nélkül beszéltem a témáról és a végét így is le kellett vágnom mert szólt hogy 14 percnél járunk. Évfolyamtársak is akikét hallottam 15 perc volt kb.
2018. okt. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én most szóbeliztem júniusban, nálunk 10 percig kellett beszélni, a maradék 5 percben kérdéseket tettek fel.
2018. okt. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!