Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért tesz ilyet egy tanár?

Miért tesz ilyet egy tanár?

Figyelt kérdés

Tovább szeretnék tanulni egyetemre. Ezt el is mondtam minden tanáromnak és voltak olyanok akik fel is fogták agyilag. Van pl. Egy olyan olyan tanárom, aki azt mondta év elején, hogy ha kell már most lezár 5-ösre, de menjek és tanuljak tovább. Viszont van olyan tanárom akinél dicséretes vagyok, (igaz minden tantárgyból az, de ez most nem számottevő) viszont " házifeladat hiányra" beír egy egyest. Most kérdem én... Mi ösztönöz egy tanárt (matematika) arra, hogy háifeladat hiányra beírjon egy egyest, miközben hibátlan, 100%-os dolgozatokat írok ?! Ezen felűl ő is tudja hogy tovább szeretnék tanulni...

Szerintem egy 18 éves ember (12.-es végzős) el tudja dönteni hogy melyik "lecke" fontos a számára és melyik nem... Most az idő alatt, ami idő alatt a leckét írtam volna, tovább haladok az anyaggal, vagy a régieket tökéletesítem... Bármit teszek, hasznosabb mint a lecke írása... De szerintem ezt ő is tudja, mert jóval az osztály elött járok, ill. szabadidőmben is tanulok, amit szintén tud... Mégis beírja ez elégtelent... Semmi másra nem tudok gondolni, csak arra hogy őt ez boldogabbá tette.


Szerintetek miért tesz ilyet egy tanár?

Válaszokat előre is köszönöm! :)



2018. okt. 27. 01:33
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
59%

Nem feltétlenül tette őt boldoggá hogy beirja azt az egyest. Persze biztos vannak szadista alakok de közel sem annyi mint azt diákként hisszük.

Nála van egy protokoll miszerint ha valaki nem csinálja meg a házit azért egyes jár, vagy csak neked irta be? Ha van protokoll akkor valószinűleg tudtál róla és tudatosan nem csináltad meg a házit és harcoltál ki egy egyest magadnak.

Mindenki tudja hogy a lecke nem feltétlenül segit neked, lehet hogy te könnyebben megérted ezt vagy azt az anyagot másokat meg nehezebben , de mivel mindenkinek egyedi preferenciái vannak a tanár rá van kényszeritve hogy minden anyagból adjon leckét mindenkinek ezzel megadva az irányitott lehetőséget a gyakorlásra és nem fog veled kivételezni csak azért mert te úgy gondolod hogy neked erre nincsen szükséged. Lehet hogy valóban nincs szükséged rá, de ha mindig kivételezgetne mindenkivel aki úgy gondolja ő a többi felett áll akkor az egész rendszer egy káosz lenne.

Mindenki kap leckét, mindenki megcsinálja, aki nem az mind ugyanolyan elbánásban részesül. Még akkor is ha tovább akarsz tanulni és egyébként jól teljesitesz.

Egy jó tanár nem engedheti meg magának hogy kivételezzen.


Hacsak nem tudod biztosra hogy ez kizárólag ellened irányult mert pikkel rád, akkor ne vedd a szivedre, egyszerűen csak nem kivételezhet mert akkor a többi rosszul fogja érezni magát és nem mondhatja azt hogy csak az csinálja meg a leckét akinek szüksége van gyakorlásra mert mi mind tudjuk hogy senki nem szeret leckét irni senki nem irná meg.


Egyébként diákként én is időpocsékolásnak éreztem megirni a leckét amire nem volt szükségem de azért lássuk be, ha olyan okos vagy akkor nem tart órákig megirni egy matekleckét, szerintem belefér az életedbe.


Ja és csak azért mert 18 éves végzős vagy még nem jelenti azt hogy el tudod dönteni hogy hol kell gyakorolnod egy kicsit többet és hol nem. Hogy őszinte legyek egy ennyire felelős 18 éves végzős aki ennyire tovább akar tanulni inkább megragadna minden lehetőséget a gyakorlásra..


De nem akarlak bántani csak mondom hogy okos enged szamár szenved. Csináld meg neki a leckét neked is jót tesz egy kis gyakorlás és a tanárnak is jobb ha nem kell büntetnie egy egyébként példás diákot.

2018. okt. 27. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
87%
Én pedig másodéves egyetemistaként nem csináltam meg a beadandó házit. 21 éves is elmúltam, én már végképp csak el tudom dönteni, hogy nekem mire van szükségem, főleg, hogy rohadtul nem érdekel a tárgy, még csak köze sincs a szakomhoz, dolgozatot meg már megírtam ötösre. Szabályzatban benne van, hogy aki nem adja be, annak a tárgy 1-es, így csak az ebből fakadó automatikus bukás lett a vége, és egy szép viszontlátásra az ösztöndíj irányába.
2018. okt. 27. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
56%

Az mondják az életre tanít az ilyen iskola.

Szerintem az embertelen kommunikációra, illetve az együtt nem működésre tanít. De ez egy tipikus magyar virtus : azt hisszük a másik bantása nem kárt okoz, hanem tanul belőle.

2018. okt. 27. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
56%

“Szerintem egy 18 éves ember (12.-es végzős) el tudja dönteni hogy melyik "lecke" fontos a számára és melyik nem...”


Megakadt a szemem ezen a részleten. Szóval magad akarod eldönteni, mely leckéket írod meg és melyeket nem. Mint egy rossz sportoló, aki nem hajtja végre az edzője utasítását, mert majd ő eldönti, hogy mit eddzen. Vagy a pályakezdő, aki nem csinalja meg a munkáját, csak amit ő akar. Ne haragudj, de ez nem egy hozzáállás. Szerinted a tanár hülyeségből ad leckét, vagy mert ő fontosnak érzi?


Szóval a kérdésedre, miért csinál ilyet egy tanár? Nevelni téged, mert egy kicsit sokat képzelsz magadról. Nagyképűsködsz, nem írod meg a leckéket. Úgyhogy gondolta terelget egy kicsit. Köszönd meg neki szépen, hogy foglalkozik veled. Egyszer még hálás leszel neki érte.

2018. okt. 27. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
61%
A hái feladat Neked ugyanúgy szól,mint a többieknek. Nem vagy ez alól kivétel, ugyanolyan diák vagy, mint aki kettes tanuló. Az életben sem az lesz,hogy Te ha Te érsz el mindenben sikereket stb..biztosan Te leszel előléptetve. Jobb is ezzel szembesülni. Írjál leckét-azért kapod. A társaid meg mit szóltak volna ha Te nem kapsz egyest de a Józsi pl igen? Kiutálnak..jogosan. Amúgy nem hiszem,hogy számításba venné ha beírta is,ha színötös vagy.
2018. okt. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
55%
#4-el egyetértek. Nem te döntöd el, hogy mit kell megcsinálnod. Ez később a munkahelyen is így lesz. A házit meg kell csinálni. Pont. Amúgy meg hidd el, hogy a tanárok 90%-át nem teszi boldoggá, hogy basztatnia kell téged. Annak örülne, ha mindent megtanulnál, házidat megcsinálnád.
2018. okt. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
49%
Gondolom mindenki egyest kap ha nincs leckéje. Miért is kéne veled kivételeznie?
2018. okt. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
40%
Tipikus rugalmatlan, lehúzó szemléletű, függőségre, és nem az életre, örömre, képességfejlesztésen alapuló magyar oktatási rendszer része az ilyen tanár. Ilyennek álmodták meg őket pár évtizede, hogy csak a nagyon taposkodó humánum nélküli emberek éljék túl, és vigyék valamire, a "többit" pedig ki lehessen használni, akár nyomorba dönteni, aztán ha elveszett mindene, még jobban megalázni. Az egészségügyben is 99%-ban ilyen orvosok vannak. Tehát minden olyan intézmény, ahol az emberek sorsa más ember kezében van. (Kivéve a fizetős humánus iskolákat, és orvosi intézményeket, de azt a 80%-ék nem engedheti meg magának) Nagyon kevés a jó tanár az olyan, mint pl Balatoni József, "új generációs" tanár, aki felismerte, hogy rossz a rendszer és szembe megy vele, annak ellenére, hogy folyamatosan elutasították a tanárai (igazi magyar szemlélet, amit fent vázoltam), a dadogása miatt, és megmondták neki, hogy sosem lesz tanár.
2018. okt. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
41%

ha kell már most lezár 5-ösre, de menjek és tanuljak tovább.


Ugye tudod, hogy nem ő a jó???

2018. okt. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
59%

nem az életre, örömre, képességfejlesztésen alapuló magyar oktatási rendszer része az ilyen tanár.


MIért is? VAn egy szabály, nincs házi, egyes. Tudod, mint melóhelyen. Nem csinálod meg, nincs bér, stb. MIért kellene valakivel kivételt tenni a szabály alól?

2018. okt. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!