Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért tesz ilyet egy tanár?

Miért tesz ilyet egy tanár?

Figyelt kérdés

Tovább szeretnék tanulni egyetemre. Ezt el is mondtam minden tanáromnak és voltak olyanok akik fel is fogták agyilag. Van pl. Egy olyan olyan tanárom, aki azt mondta év elején, hogy ha kell már most lezár 5-ösre, de menjek és tanuljak tovább. Viszont van olyan tanárom akinél dicséretes vagyok, (igaz minden tantárgyból az, de ez most nem számottevő) viszont " házifeladat hiányra" beír egy egyest. Most kérdem én... Mi ösztönöz egy tanárt (matematika) arra, hogy háifeladat hiányra beírjon egy egyest, miközben hibátlan, 100%-os dolgozatokat írok ?! Ezen felűl ő is tudja hogy tovább szeretnék tanulni...

Szerintem egy 18 éves ember (12.-es végzős) el tudja dönteni hogy melyik "lecke" fontos a számára és melyik nem... Most az idő alatt, ami idő alatt a leckét írtam volna, tovább haladok az anyaggal, vagy a régieket tökéletesítem... Bármit teszek, hasznosabb mint a lecke írása... De szerintem ezt ő is tudja, mert jóval az osztály elött járok, ill. szabadidőmben is tanulok, amit szintén tud... Mégis beírja ez elégtelent... Semmi másra nem tudok gondolni, csak arra hogy őt ez boldogabbá tette.


Szerintetek miért tesz ilyet egy tanár?

Válaszokat előre is köszönöm! :)



2018. okt. 27. 01:33
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem egy 18 éves ember (12.-es végzős) el tudja dönteni hogy melyik "lecke" fontos a számára és melyik nem..


El is döntötted, nincs is ezzel baj. CSak azt hagytad ki a számításból, hogy minek mi a következménye és most ezen háborogsz.

2018. okt. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
78%

"Megértem azt az érvet hogy " mindenkit egyenlően kell bírálni", de nem értek vele egyet. Szerintem mindenkivel a képességei szerint kellene foglalkozni és nem mint egy tömeggel..."


Talán ha nem minimálbérért dolgoznának a tanárok, akkor több tanárral megoldható lenne, de mivel nincs rá keret, nincs elég képzett ember, és akinek van képzettsége az se akar ennyi erőt beleölni minimálbérért, ne is álmodj róla.


Ha mindenkivel külön foglalkoznának a szintjéhez mérten akkor 30 diáknak 30 tanár kellene az meg azért elég lehetetlen, ne legyenek már ekkora elvárásaid.

AZt meg végképp nem várhatod el hogy csak neked különleges figyelmet adjon mindenki. Ha tényleg annyira jó lennél mint ahogy azt gondolod akkor hidd el megkapnád azt a figyelmet és privilégiumot.

2018. okt. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!