Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakdolgozat palgizálás?

Soshy kérdése:

Szakdolgozat palgizálás?

Figyelt kérdés
Szakdolgozatomat írom egy cégnél. A mentorom adott nekem két előző években megírt szakdolgozatot, hogy az elméleti részt abból írjam ki. Ezek a szakdolgozatok más egyetemnél készültek, mint az enyém. Mivel ipari cégről van szó, a szakdolgozatok( az enyém, és a másik kettő is) titkosítva vannak. Én a megírás során néhány mondatot szinte teljesen kimásoltam a másik kettőből. Mikor a számítógépes szoftver elemzi, akkor megtalálhatja a hasonlóságot? Akkor is, ha a másik kettő más egyetemen készült, és titkosítva is van?

2018. okt. 31. 15:09
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Nagyjabol 3 percbe telne lehivatkozni, es akkor nem kell majd aggodnod egy esetleges fegyelmi eljaras miatt, es amiatt, hogyha megtalaljak (siman megtalaljak egyebkent - ezek a szoftverek erre vannak), akkor kezdheted ujra az egeszet a nullarol.

Arrol nem is beszelve, hogy minek lopnal? Elvileg ertesz ahhoz, amit irsz.

2018. okt. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Írd le a saját szavaiddal és hivatkozd be. Máskülönben plagizálás igen.
2018. okt. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
25%
Utolso, ez pontosan ugyanugy plagizalas. A plagizalas nem csak a szorol szora valo masolast jelenti.
2018. okt. 31. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 nemaRendőrség ***** válasza:

30%ot enged talán.

Nekem valami 20 volt, pedig nem loptam semmit, de borító nagyrézse, eredetiségi nyilatkozat, ha már 3 szó egymás után van egy stb akkor beleszámolja

2018. okt. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem az egészet kell átvenni, csak ismertetni, miről szól, 1-2 oldalon. De ha behivatkozza, akkor már nem plágium akkor sem, ha az egész dolgozatban csak ismertet, hanem az önálló gondolatok hiánya.
2018. okt. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#3

Az elméleti, elvi alapokat, felhasznált eszközök ismertetését átfogalmazva leírni, a forrásokat tisztességesen hivatkozva nem plagizálás, azt így kell csinálni. Itt nem a saját munka rész lemásolásáról van szó. Azt lemásolni valóban plagizálás lenne. Nem a spanyol viaszt kell feltalálni egy szakdolgozatban, lehet építeni mások munkájára.

2018. okt. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ugyanarra hivatkoztam azokban az esetekben, mint ők. Más szakdolgozatára nem akartam hivatkozni (meg hát az övékét hivatalosan meg sem nézhettem volna, mivel titkosítva lettek).
2018. nov. 1. 09:17
 8/9 anonim ***** válasza:
24%

Akkor az így nagyon gáz. Ne csináld. Bármikor, érted, bármikor lebukhatsz vele később, és megfosztanak a diplomádtól. Lebukhatsz például azért, mert a plagizált szerzőnek a kezébe akad a dolgozatod és ideges lesz. Vagy a témavezetőd, aki tud róla, bármilyen oknál fogva rosszat akar neked később a karriered folyamán. Vagy a témavezetőd ajánlja a dolgozatodat másnak is, téged is plagizálnak, vagy lebuktat az, aki a dolgozatodat plagizálni akarja (nem is rosszindulatúan, csak "locsog" egy másik tanárnak, akinek van gerince).


Én áldozat vagyok egy plagizálási ügyben. Egy volt doktorandusz társam egy előadásom után elkérte a dolgozatomat (amely teljesen egyedi volt és új ötleten alapult). Csak egy évtized után fedeztem fel az Interneten, hogy lefordította angolra és beadta a CEU-n szakdolgozatnak!!! Csakhogy az illető időközben gyilkosság áldozata lett, így nem tudtam szépen megkérni, hogy legalább a honlapról vetesse le amit tőlem lopott... a CEU-nak kellett írnom, hogy vegyék le... álmomban sem gondoltam volna, hogy ez megtörténhet.


Veled is megtörténhet. Ne lopj. Nagyon nagy butaság.

2018. nov. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
8: Ez de kemény! Az eszem megáll... Pedig némi sót már azért elnyalogattam a tudomány világában...
2021. máj. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!