Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt érettségi szóbeli...

Emelt érettségi szóbeli részénél mi lesz a húzott tételen?

Figyelt kérdés

Mondok egy példát:

Adott biológiából a "populációk" témákör.


A követelményben ebben a témakörben szó van a populációkról (eddig logikus), a szénhidrogénekről, a tajvedelmi övezetekrol es a trágyázásról is.


KB 10-15 oldal kidolgozva a tételem.


Hogy a jó bánatba lehet megjegyezni azt hogy pl. Kihúzok x témát és azt öt perc alatt elmondom (minden amit tudok a populációkról) utána még beszéljek a trágyázásról meg a többi témáról aminek szinte alig van köze és összefüggése az alap tetelcimhez?


Avagy: ha Kihúzom a papírt vizsgán az fogy rajta szerepelni hogy:


"123. Tétel

Populációk"


Vagy pedig


"123. Tétel

Populációk

- értelmezze a populációkkal kapcsolatos fogalmakat

-jellemezze a populációk közötti kölcsönnhatásokat

- soroljon fel példával abiotikus környezeti tényezőket amik kihatnak a populációkra

- ismertesse a minimum- és Gauze elvet

- magyarázza el miképp hat a nem megfelelő trágyázás a talaj kémiai összetételére "


Szóval értitek..

Nekem kell kitalalni hogy vajon miről kell még beszélni vagy megadják?


Aki azt írja h" pedig ez tök logikus, csak sorrendben kell mondani"

Annak elmondanam hogy a populációktól én akár még a gőzgépek működéség is el tudok jutni ha csak a "logikai sorrendet" követnenk.


2018. nov. 1. 19:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Leülsz, kidolgozod a tételt, tudtommal 10 perced van beszélni. Beszélsz kb 8 percet, mindegyik részről 2-2 percet, majd megkérdezed, van-e valami kérdésük. Ennyi.
2018. nov. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, de mi van ha én nem arra törekszem, hogy mindent meg kelljen kérdezniük tőlem?

Hogy készüljek? Tanuljam meg a tételt úgy is hogy azon belül milyen altémák és azok milyen sorrendben vannak vagy felesleges ilyenre pazarolni az amúgy is kevés időm??

2018. nov. 1. 19:46
 3/5 A kérdező kommentje:

Sőt most olvastam az imént hogy az oktatási hivatal csak a témakorok címeit teheti közzé, a tételek címet nem.


Na most akkor nem kell a "populáció" témán belül sorrendben bevasalnom mindent (pl 8 altémát), hanem vizsgán majd csak az az egyik altémarol kell beszélnem? (pl 123. Tétel populáció - a tárgyazas negatív és pozitív hatásai)


Segít valaki aki érettségizett mar emelten valaha?

2018. nov. 1. 19:51
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Először is nyugi :)

Kihúzol egy lapot, azon lesz két tétel. Nem az adott temakört kell 100%ig visszaadni, lesznek kérdések, csak azokra kell válaszolni. A vizsgáztató tanárok nagyon aranyosak lesznek és mindenben segítebi fogbak. Nekik lesz egy javítókulcsuk, ami a te tételeidhez tartozik, azon rajta van konkrétan, hogy milyen valaszokra adhatnak pontot. Ha valamit kihagysz vagy rosszul mondasz vagy egyáltalán nem tudsz, akkor addig fognak kérdezgetni, amíg ki nem mondod azt a pár mondatot/szavat amire megadhatják a pontokat. Lesz A és B tétel. Nekem pl az A tetel egyszer a baktériumok anyagcseréjéről szólt, itt el kellett mondani , hogy melyik autotróf, ezen belül kemo/fototróf, melyik heterotróf, itt nyilván elmondtam, hogy melyik mit jelent. Másodszorra a mellékvesehormonokat kaptam, ehez is volt segítő feladat és kérdés is. A b tetel egyszer egy emésztőenzimes kísérlet magyarázata volt (hol lúgos/savas a ph), másodszor valami környezetvédelmi szöveg, amihez közöm nem volt. Az elsőn 45, a másodikon 43 pontot kaptam. Mindkét esetben rengeteget segítettek a tanárok.

2018. nov. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2018. nov. 5. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!