Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » BGE kreditelismeréssel szeretn...

BGE kreditelismeréssel szeretnék segítséget kérni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! BGE-seknek szól a kérdés, mert csak ők tudnak nekem segíteni. Gazdaságinformatikus levelező képzésre szeretnék jelentkezni úgy, hogy Corvinuson járok gazdasági alapszakra. A tárgyi tematikák alapján úgy gondolom 10-20 tárgyat el kéne, hogy fogadjanak nekem, de szeretnék biztosra menni, vaktában nem akarok jelentkezni.


Ezért nagyon megköszönném, ha valaki áldozna kicsit rám az idejéből és megnézne nekem pár tárgyat a Neptunban, hogy beszámítanák-e nekem, vagy újra fel kéne vennem. Sajnos én nem tudom megnézni, mivel nincs BGE-s Neptunom. Ráadásul még a fordítottját se, mivel nálunk nincs ilyen megoldás, mint nektek, hogy Neptunon beírod a tárgykódokat és kiadja ekvivalensek-e.


A tárgykódokat nyilván leírnám szépen egymás után. 1520 tárgyról lenne szó, de nyilván az is nagy segítség lenne, ha valaki párat megmondana nekem, akár tapasztalatból is.:)



2018. nov. 2. 16:29
 1/7 A kérdező kommentje:

Leírom elöljáróban milyen tárgyakról van szó, ha esetleg valakinek van tapasztalata. Ha valaki hajlandó lenne nekem megnézni rendesen Neptunban a kódokkal kérem írjon, nagyon hálás lennék.


Matematika 1-2 - Matematikai alapok 1-2

Statisztika 1-2 - Általános statisztika 1-2

Operációkutatás - Operációkutatás 1 (2)

Mikro/Makroökonómia - Közgazdaságtan alapjai

Vállalatgazdaságtan - Vállalati gazdaságtan alapjai

Szervezeti magatartás/Emberi erőforrás menedzsment - Szervezi és humán menedzsment

Pénzügytan - Pénzügyek informatikusoknak

Vállalati pénzügyek - Vállalati pénzügyek

Számvitel alapjai - Számviteli alapismeretrek

Gazdasági jog - Gazdasági jog alapjai

Európai uniós ismeretek - Európai uniós ismeretek


Ezekről lenne szó. Gazdálkodási és menedzsment szakon vagyok konkrétan.

2018. nov. 2. 16:36
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én BGE-s vagyok, és 2017-től új tanterv lett teljesen. Így tárgyakat összevontak. Tehát nálunk eddig úgy volt, hogy pl VAPA1-2 volt. Mostmár összevonták.

Nem kell a neptun ahhoz, hogy megnézd a tárgyakat.

Van tanterv 2017-es diákoknak, arra keress rá. Majd keress rá az adott tantárgyi útmutatóra.

Ez megmutatja, hogy miket fed le az adott tárgy, milyen témaköröket, és ha a Corvinusos tantárgyi útmutató is lefedi azokat a témaköröket, akkor elfogadják :)

2018. nov. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ! A tantárgyakat meg a tanterveket azokat látom, csak ha minden igaz van nálatok Neptunban egy olyan opció, amit leírtam, ahol beírom a 2 tárgykódot, és így biztosra tudnám, hogy elfogadják-e.:)
2018. nov. 4. 14:02
 4/7 anonim ***** válasza:
A kódokat írd le, ne a neveket.
2018. nov. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Előző, itt vannak. Az első a BGE-s tárgy kódja, második a Corvinusos mindig.


MAOK1BA06 - 4MA12NAK46B

MAOK2BA06 - 4MA12NAK47B (az első 2 a matek 1-2)

ALKA1BA03 - 4ST14NAK02B

ALKA2BB03 - 4ST14NAK25B

OPAS1BA06/OPAS2BA03 - 4OP13NAK20B (ez az operációkutatás, bge-n 2 félév, nálunk 1)

KOAI0BB06 - 4MI25NAK02B/4MA23NAK02B (bge-n közgazdaságtan alapjai, nálunk külön van mikro, makro)

VAAI0BA03 - 2VL60NBK01B

SZNT0BA06 - 2VE81NAK04B/2VE81NBK06B (szervezeti és humán menedzsment, nálunk 2 hasonló tárgy is van)

PEAK0BA03 - 4PU51NAK01B

VAEK0BA06 - 2BE52NAK01B

SZEK0BB03 - 2SA53NAK01B

GAAI0BA03 - 2JO11NAK02B

EUEK0BB03 - 7NK40NGK89B

TELO0BA03 - 2SA53NCK04B

UGEN0BA03 - 2EB34NCK06B



Ezekről lenne szó, előző. Ha megnéznéd nekem nagyon megköszönném.

2018. nov. 5. 10:58
 6/7 anonim ***** válasza:

A következők vannak elfogadva, de más kódra, nézd meg (egymás mellettiek a párok):

GAKA0BA06 4MA12NAK46B


MAKA0MA06 4ST14NAK25B


KOEK0FB03 4MA23NAK02B 4MI25NAK02B


KOAN1BA06 4MI25NAK02B


VAAN0BA06 2VL60NBK01B


EMNT0BA06 2VE81NBK06B


PEEK0BB06 4PU51NAK01B


PEAI0BA06 2BE52NAK01B


Ezeket látom.

Nyilván a BCE-s tantárgyakat a mellettük levőkbe kérték beszámíttatni eddig, de lehet, hogy a te általad kinézett BGE-s tárgyakba is beszámítják.


Adjál be a BGE-re, az adott karra egy előzetes kreditelismertetési kérelmet és arra biztosan megmondják. (De szerintem ugyanazt a kreditet nem lehet két diplomához is beszámíttatni még ha megeygezik a két tárgy akkor sem. Tehát újra fel kell vedd, szerintem, ha az a mostani tanulmányaid diplomájába fog beszámítódni, akkor a BGE-sbe már nem fog tudni. De azért kérdezd meg, kérjél előzetes kreditelismertetést kérelemben. BGE TO (azaz pontosan BGE HSZO tud erről a kérelemről többet mondani neked.)

2018. nov. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítséget! Utána járok még a dolognak akkor a TO-n, annak is hogy hogy lehet előzetes kérelmet benyújtani.


Mondjuk én úgy tudtam amúgy, hogy el kell fogadniuk a kreditet attól függetlenül, hogy én befejezem ezt a képzést is, de akkor lehet valamit félreértettem...

2018. nov. 6. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!