Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem kínos elmenni énektanárhoz?

Nem kínos elmenni énektanárhoz?

Figyelt kérdés

Nem kínos elmenni egy énektanárhoz nulla énekhanggal?

Annyira örülnék, hogyha tudnék szépen énekelni.

És olvastam is, hogy fejlesztéssel,-ha nem is tökéletes-de vállalható lehet az énekhangunk.


Fontos lenne. Sajnálom, hogy kicsit ostoba maga a kérdés, de nem tudom, hogy kitől kérdezhetném meg.



2018. nov. 3. 18:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem tanulni sosem kínos. Nyilván azért mész, mert valamit nem tudsz. Szerintem még örülni is fog, hiszen innen látványos a fejődés. :)
2018. nov. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Coffelia válasza:
100%

Speciel énektanár vagyok :D Hangképzésen javítok és jazzt tanítok.

Ha sosem tanultál még énekelni, de fejlődni szeretnél, akkor keress valakit, és beszélj meg vele egy órát. Ha az egy értelmes és rendes ember, akkor elmondja neked, hogy az adottságaid alapján mihez kezdhetsz.

Ha valakinek alkalmatlan a hallása arra, hogy visszaadja a hallott hangot, akkor azzal nincs mit kezdeni, meg kell mondani. Gyakori, hogy a delikvens hangszer után nem tud semmit jól visszaénekelni, mégis tud a többiek hangja után menni egy kórusban. A hobbikórusokban ők szuperül elvannak, lehet nekik segíteni egészséges módon hangot kiadni, hogy sokáig élvezzék ezt a tevékenységet.

Aztán vannak a szuper hallású, hangképzési gondokkal küzdők, akik renyhén énekelnek, dünnyögnek, nem ismerik a hangképző szerveik használatát. Velük is jól lehet dolgozni, ez kihívás egy tanárnak is, mert várható a fejlődés, de meg kell találni és kijavítani a hibákat.

És akkor vannak, akiknek remek adottságaik vannak a hallásukon kívül arra, hogy a hangképző szerveiket használják, hamar és jól reagálnak az instrukciókra, és gyorsan is fejlődnek.

Ne parázz, menj el valakihez és tudd meg, melyik vagy :)

2018. nov. 4. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen menj! De vigyázz, ne olyanhoz, aki csak skáláztat!

Rémtörténet: Egy segédszínész férfi, aki valamennyire énekelni is tud, elhíresztelte magáról, hogy énektanár, és meghirdette egy bizonyos körben, ahová én is jártam, én énekes és énektanár is vagyok, (innen jutott eszébe a dolog, gondolta, a kora miatt ő majd hitelesebbnek tűnik, sajnos be is vették ezt). Őket az zavarta meg, hogy van nekem polgári foglalkozásom.

De hát ő előadta magát, gőgösködött, tehát hozzá mentek. Hagytam kibontakozni a dolgokat...

Kérdeztem, milyen volt? "Hát, skáláztunk." Egy hét múlva kérdem: milyen volt? Skáláztunk.. Vettétek a regisztereket, dinamikát, rekesz vagy bármilyen LÉGZÉST? Ők meg bámulnak rám: MICSODÁÁÁÁT?! Ilyenről szó sem volt. Nem is firtattam tovább.

Hozzám meg nem akartak eljönni, mert: messzebb laktam... Nem gond, volt elég tanítványom, időben már nem fért volna nekem bele más is.

Verte a billentyűket, elhallgatta őket annyi pénzért. Hadovált beleélésről meg hallásról, és semmit sem tanított, és agyondicsérte őket, aztán elitta a pénzüket ugyanabban a társaságban, és továbbra is nagymellénnyel sztorizott saját nagyságáról. Senki sem alkalmazta a szakmában. A tanítványok meg elsztorizták, hogy őket tehetségesnek nevezte a tanáruk. Ilyenekből élt. Akik sikert akarnak, méghozzá azonnal, tudás nélkül. Persze hogy egyikük sem énekel az otthonán kívül, sem annál szinttel jobban/könnyebben, mint az áltanárhoz járás előtt.

Ez az alap pedig, hogy a testi munkával foglalkozik a tanár, a légzéseddel.

Mikor én, 19 évesen, már némi színpadi tapasztalattal, de az énektechnikáról még mitsem tudva (és épp ezért) elmentem egy énektanárhoz, nos ő addig nem is skáláztatott, míg a helyes légzést át nem gyakoroltuk. Úgy egy hétig! Ezt azért mondom, hogy légy óvatos, sok a kókler. Nem azt mondom, hogy végzettségének kell lennie, nem a papír számít, hanem az első óra tapasztalata! Már az első órán kiderül, hogy megélhetési "tanár"-e. Mindegy milyen papírja van, vagy ismert név-e!

Engem az egyik legtöbb magántanítvánnyal rendelkező tanított, Szendrő Mária, és ő végzettségét tekintve táncos volt... Attól még MINDENT tudott az éneklésről, mert megtanulta. Pl. Szűcs Judit is tanítványa volt, és még sorolhatnám. Neves színészek, ma is aktív (!!!) énekesek jártak hozzá, és konziba járók, konzi MELLETT (!!!) jártak hozzá, mert többet mutatott, mint amit a konziban mutattak! A tanítványai sehol sem vallottak szégyent, és akiket ismerek, mind aktívak, illetve jól énekelnek.

Az első óra a mérvadó, az megmutat mindent.

Ha nagyon rossz a hallásod, azt nagyon nehéz fejleszteni, az énektanár nem tud zenei hallást adni neked! Ő azt mutatja meg, hogyan kell a testedet használni a teljes hangok kiadásához, a szép énekléshez. ÉS, aztán és közben, karban tartja a hangodat skáláztatással. Közben folyamatosan instruál téged. Ha nem így tesz, többé ne menj hozzá.

De ha így tesz, az az egész életedre pozitív hatással lesz, ha profi énekessé válsz, ha nem. Rengeteg örömöt ad az éneklés.

Szóval mindenképp ajánlom, hogy tanuld, nagyszerű élmény ennyi mindent felfedezni magadban, majd meglátod. :) Remélem! Sok sikert! :)

2018. dec. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!