Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » BGE gazdálkodás menedzsment?

BGE gazdálkodás menedzsment?

Figyelt kérdés
Feltűnt, hogy BGE-n a gazdálkodás és menedzsment szak, a PSZK, vagyis a pénzügy, számvitel részleghez tartozik.Ez mennyire érinti az adott szakot? Én továbbtanulást illetőleg coachingban meg tehetségmenedzsmentbent gondolkoztam, esetleg HR-ben, de ezek szerintem nincsenek olyan szoros viszonyban a számvitellel. A kérdés tehát az lenne, hogy BGE-n a menezsment szak nagyon ilyen könyvelői irányba visz el? Vagy mennyire különbözik az ottani GM mondjuk a Corvinusostól, ahol ez szimplán G-karon van?

2018. nov. 4. 14:09
 1/7 anonim ***** válasza:
32%
Miért akarsz egy ilyen huszadrangú egyetemre menni mint a BGF?
2018. nov. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Milyen huszadrangú, egyeske? A BCE, ELTE és talán Pécs mögött negyedik, sokkal nevesebb, mint a BME vagy a többi gazdasági karok.
2018. nov. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
26%

Aha, ahova 330 ponttal vesznek fel embert, tehet 2-3as átlag közöttiek kerülnek be, meg ahol a vizsgázás úgy folyik, hogy a tanár megkérdezi hányast akartok, és azt a jegyet írja be... Túlnyomó részében csak ilyen proli épetmódot folytató közgazdász-wannabe-ket termel az a fősuli, akik frusztráltak lesznek, ha kikerülnek a munkaerőpiacra, és megtudják, hogy kakit sem ér a diplomájuk hidd el.


Kedves kérdező, ha gazdment szeretnél tanulni, Akkor BCE, vagy esetleg BME.

2018. nov. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%

"csak ilyen proli életmódot folytató közgazdász-wannabe-ket termel az a fősuli"


ja, mint a csányi sándor például. na jó, az már régen volt.


a kérdésre reagálva: én corvinus g-karos vagyok, igaz nem gm-en, de ha a hr érdekel akkor inkább azt javasolnám, hogy itt válaszd ne a hr-t, hanem a gm-et, és azon belül is specializálódhatsz majd hr-re ha továbbra is azt szeretnéd (viszont ha addig változna az érdeklődésed, akkor elmehetsz kb bármilyen más irányba, elég általános, kicsit mindenbe belenézős szak nálunk a gm).


a bge-pszk elég erős számvitelben, egyesek szerint a corvinusnál is erősebb. ez gm-re is igaz, nagyobb fókusz van a számvitelen, mintha corvinusra jönnél, itt 2 félévvel megúszod ha nem psz-es vagy.

2018. nov. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tehát azt tisztázzuk, hogy valamikor a Külker meg a PSZF tisztességes főiskolák voltak, az ország legjobbjai. Elitklub. Nem volt igazi egyetemi képzés, ami itt folyt, azaz "favágás" volt bizonyos értelemben, de az innen kikerülő szakemberek nagyon komoly üzleti karriert futottak be. Megszámlálhatatlanul sok komoly üzletember ismerősöm van innen, mindenféle területről.


Aki ezeket a sulikat "huszadrangúnak" titulálja, az vagy nem ért hozzá, vagy rosszindulatú.


Én 15 éve diplomáztam a Külkeren, és az elmúlt időben rengeteg Corvinusos, Pécsi, Külkeres stb. emberrel dolgoztam együtt. Teljesen változó a színvonal, ugyanannyi s.gghülye Corvinusost láttam ez idő alatt, mint ahány okosat. A nagy arcot viszont szerintem ingyen osztogatják a Corvinus folyosóin, mert elvétve van csak egy-két szerényebb (de jellemzően ők a PhD-zett réteg, azaz a legjobbak).


Nem tudom, azóta milyen lett a BGE, de rosszabb biztosan nem, szóval nem érdemes rémhíreket terjeszteni.

2018. nov. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
28%
Tehát azzal érvelsz a BGF (direkt írom így) színvonalassága mellett, hogy az évtizedekkel ezelőtti állapotára hivatkozol? Nagyon meggyőző. Képzeld, az őskorban pedig a lándzsa bizonyult a leghatékonyabb fegyvernek, szóval most is azzal kéne elejteni a vadat. Ja és igen, ha kiemelünk egy személyt az intézményből, aki vitte valamire (Csányi), akkor az biztos igaz az egész sokaságra... Jól tudtok érvelni. Javaslom, nézzétek meg egy BGFes és egy BCEs gólyatábort, ha a kultúrára vagytok kíváncsiak. Más esetben pedig ott van a KSH, és nem lesz több kérdésetek.
2018. nov. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Miért, te jártál mind a két helyre, hogy ilyen naprakész információid vannak?


Korábban (még Magyarországon) sok Corvinusos gyakornokunk volt (és gondolhatod, hogy a gyakornokok a diákok krémje). Hadd ne írjam le, milyen vegyes tapasztalatokkal... akkor a BCE-t is írjuk le?

2018. nov. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!