Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A minort valaki elmagyarázná?

A minort valaki elmagyarázná?

Figyelt kérdés

Néztem a minor mintatantervet és vannak tárgyak amelyek a 6. félévre vannak írva. Ez nem csak 4 féléves?

Minden tárgyat fel kell vennem?

Bölcsésztudomány karon kötelező a minor? Vagy mi van ha valaki nem vesz fel semmit?


2018. nov. 8. 21:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Sok minor 6 féléves, viszont csak az első év végén veszed fel a neptunban minorként. Itt az elején még szabad kreditnek szàmít , de ha a minort felvetted akkor oda fog szàmítani. Pl. sok minornàl meg van adva, hogy első félévben/évben hogy kellteljesíteni ahhoz hogy bekerülj magàra a minorra. Ha most nem veszel fel hanem később talàlod ki lehet csúszni fogsz. Hacsak nem 4 félévest vàlasztasz. Lehet kicsit bonyolult ahogy leírtam. Minort vagy specializációt kötelező felvenni.Ha nem veszel fel semmit nem lesz diplomàd.
2018. nov. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor a szabad kredit az megfelel szabadon választottnak tárgynak? Mert ha jól tudom 10 kreditnek kell meglennie
2018. nov. 8. 21:48
 3/8 anonim ***** válasza:
Első vahyok, igen. Elmomdom a sajàt példàmat. portugàlt akartam így felvettem az első félévre kiírtbtàrgyakat. De nem kerültem be így ezek a tàrgyak nem kerültek be a minorba, hanem a szabadon vàlasztottak közé. (és utàna màsik minort vàlasztottam így csúszom) .
2018. nov. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Még mindig én vagyok, igen megfelel
2018. nov. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

És a bekerülés mi alapján megy?

Akkor sem biztos, hogy bekerülök ha jóval kevesebben jelentkeztek a mint amennyi embernek lehet?

2018. nov. 8. 22:17
 6/8 A kérdező kommentje:
Állítólag nincs semmilyen feltétel a minorhoz amit kinéztem
2018. nov. 8. 22:20
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább az egyetemeden érdeklődj (felsőévesek, egyetemi facebook-csoport, TO), mert simán lehetséges az is, hogy ahova te jársz, ott máshogy vannak a dolgok, mint az előző válaszolónál. Rengeteg dologban teljesen máshogy bonyolítják le az egyetemek a különböző dolgokat.
2018. nov. 9. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok az utolsónak igaza van, nem csak egyetemek, hanem az egyes szakok között is különbség van. Pl. van olyan ahova felvételi tesztet kell írni, màsikon egy adott eredményt kell elérni hogy bent maradj stb.
2018. nov. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!