Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki elmagyarázná az egyetem...

Valaki elmagyarázná az egyetem világát?

Figyelt kérdés

Szeretnék majd egyetemre menni,de nem tudom hogy megy.A családból még senki sem volt és én leszek majd az első.


Mi az a kredit pont?

Mi az a szemesztet?

Stb.

Egyszerre több szakot,egyetemet meglehet jelölni mint középsuli választásnál?

Minden érdekel az egyetemekről.


2018. aug. 27. 17:20
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Ajánlom figyelmedbe a www.felvi.hu oldalt. Itt minden egyetemmel kapcsolatos kérdésedre kielégítő választ találsz.
2018. aug. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Kredit pont - a tantárgyak teljesítéséért kapod, minden félévben (ez mástnéven a szemeszteR, nem pedig ahogy te írtad, szemesztet)



Az egyetemen lazább az élet, mint a középsulikban, de ott is érdemes folyamatosan tanulni, mert vizsgaidőszakban és a szorgalmi időszak hajrájában könnyen rádszakadhat a világ, ha egyszerre kell bebiflázni százoldalakat.

2018. aug. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát...összeszedek pár fogalmat az egyetemi szótárból, saját definíciókkal, ha ez segít :)


Kreditpont: ez gyakorlatilag olyasmi, mint a számítógépes játékokban a pontszám. Minden elvégzett tárgyért kapsz kreditpontot. Ahhoz, hogy diplomád legyen, össze kell szedni X kreditpontot.


Szemeszter: Durván ugyanaz, mint a félév.


Előadás: Nagy létszámú óra, nagy termekben, itt nincs jelenléti ív, lehet lógeszolni :DDDDD


Szeminárium: Kis létszámú óra, itt nem lehet lógni, illetőleg nem javasolt. 3 hiányzás, és nemkapsz aláírást.


Kollokvium: Vizsgaidőszak előtti témazáró


Gyakorlati jegy: Ez olyan tárgyaknál van, ahol nincs vizsga és nincs kollokvium. Egy beadandót kell elkészítened, azt osztályozzák vizsga gyanánt. A gyakjegyes tárgyak nagy általánosságban sokkal jobbak, mint a kollokviumos tárgyak.


Szakdolgozat: Egy olyan fölösleges baromság, ami felett elpöcörészel hónapokat, és a lőtéri kutya nem fogja utána elolvasni, de meg kell csinálnod, különben nem kapsz diplomát.


ZH: Zárthelyi dolgozat, a témazáró megfelelője.


Pontocskázás: Az a puskázási módszer, amikor kemény ceruzával leírod az anyagot egy papírra, kiradírozod, és ZH-n ezt a lapot veszed elő dolgozatíráshoz.

2018. aug. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
#3 5,5 év egyetem után a "Pontocskázás" még nekem is újdonság:D mondjuk ezt nálunk sehol nem lehetett bejátszani, mindenhol lepecsételt papírokra írtuk a ZH-t, amit közvetlenül előtte kaptunk kézhez.
2018. aug. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

szemeszter: egy félév az egyetemen, a középiskolás tanévhez hasonló, csak fele olyan hosszú. Áll egy szorgalmi időszakból, amikor be kell járni az órákra(vagy kötelező vagy nem), és egy vizsga időszakból, amikor a tárgyakból vizsgázni kell. A tantárgyakból lehetnek a szorgalmi időszak alatt ZH-k (kb témazáró dolgozat), melyek nem megfelelő szinten való teljesítése esetén megtagadhatják az aláírást, azaz nem mehetsz abban a félévben vizsgázni belőle(kb megbuktál a tantárgyból, de csak az adott tantárgyból). Ennél sokkal bonyolultabb és többféle lehet a számonkérés, de ez tantárgyfüggő.

Kredit pont: Minden tantárgy egy megadott számú kreditet ér, amit ha teljesíted a tantárgyat, akkor megszerzel. Általában ahány kredites, annyi óra szokott lenni belőle egy héten. Ha két félévente nem teljesítesz elég kreditet, akkor kirúgnak.

jelentkezés: Egyszerre több szakot, egyetemet meglehet jelölni, és sorrendbe állítani, az elsőnél, ahol majd eléred a ponthatárt, oda felvesznek, kb. ugyan úgy, mint középiskolánál.

2018. aug. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#4 :DDDDDDDDDDD a pontocskázás még viszonylag új módszer, de maximálisan bevált, nekem is :DDD

Volt ahol pecsétes papírt kaptunk mi is, viszont pl. a piszkozatot írhattuk üres papírra :) szóbeli vizsgánál majdnem mindig pontocskázással mentem át :DDD a tanárok nagyrésze amúgy azt figyeli, ki hova dugdossa a puskát, a pontocskázásban pont az a jó, hogy abszolút nincs benne semmi gyanús, és senki nem gondolna rá hogy ott van az üres papíron a puska :DDD

2018. aug. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek :)

Ja bocsi elírtam tudtam,hogy szemeszter csak elírtam.

2018. aug. 27. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!