Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek melyikkel lehet...

Szerintetek melyikkel lehet megélni? Tudnátok segíteni? 17L

Figyelt kérdés

Nagyon érdekel a szépségipar. Azon belül szívesen lennék fodrász,kozmetikus,pedikűrös,manikűrös, olyan is lennék aki a szempillát festi vagy műszempillát ragaszt fel ( sajnos nem tudom ennek mi pontosan a neve). Viszont eltudnám magam képzelni dietetikusként is.

Szerintetek ezek közül melyikkel lehet a legjobban keresni? Tudna valaki olyan segíteni, aki elvégezte valamelyik szakmát? Mennyit keres vele,sokat kellett tanulni?



2018. nov. 10. 17:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezek közül a fodrász szerintem a legjövedelmezőbb.
2018. nov. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Van ismerősünk, akinek műkörmös és műszempillás végzettsége is van, de csak körmöket csinál, mert a szempillák nem érték meg annyira, sokáig tartott, nem keresett annyival több pénzt. Olyan ismerősöm is van, aki tanítónő és mellette műkörmös is.

De szerintem először menj egyetemre, ilyen tanfolyamokat könnyebben el lehet végezni később is.

És ha majd jelentkezel jól érdeklődj utána, mert vannak helyek, ahol csak az a lényeg nekik, hogy fizess, de közben szart se tanítanak.

2018. nov. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
74%

Hát. Én járok körmöshöz, és pilláshoz is. Utóbbihoz pesten, és elég jó híre van.

Szóval ha elvégzel egy rendes képzést (értsd nem 20 ezer forintért ígér "hatalmas tudást") van hozzá tehetséged, jó a marketinged, akkor szerintem simán megéri a körmös+pillás dolog. Az első időszak persze valószínűleg negatív lesz, attól függ, milyen gyorsan épül ki a vendégköröd.

Szóval hogy konkrét számokat mondjak, egy 2D műszempilla töltésért 3 hetente fizetek 9000 forintot, ami a pillásnak olyan 1 óra munka durván, és tele van a naptára, szóval ezt lehet szorozgatni. :D Az 1D töltése 7000 nála, teljesen új szett 1D azt hiszem 12000 volt. De ennyi pénzért cserébe kapok egy tényleg természetes hatású pillát, ami nem potyog ki másnap. Ezt az emberek is észreveszik, így hosszútávon nem éri meg gagyi 3000 forintos pillákat csinálnod, mert én még nem láttam esztétikusat annyi pénzért.

A körmös is hasonló árakkal dolgozik, olyan napi 8-10 embert tud megcsinálni.

Szóval osztani szorozgatni kell, nem mindegy, hogy otthon csinálod, vagy bérleti díjat is kell fizetned stb.


A dietetika eléggé más dolog, a sote-n 400+ pontszám kell oda, és nem könnyű elvégezni, rengeteg biokémia és biológia van benne. (gyógyszerészetire járok, van néhány dietetikus ismerősöm, aki nem kémia+biosszal megy oda, az eléggé szenved).


Szóval neked kell eldöntened, hogy tudnál-e mindennap aprólékos fizikai (!) munkát végezni mint a körmös pillás, vagy inkább a szellemi munka érdekel. :)

2018. nov. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!