Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyikkel fogok tudni megélni?

Melyikkel fogok tudni megélni?

Figyelt kérdés

Most fogok érettségizni májusban, de nem tudom eldönteni hogy az alábbiak közül melyikkel lenne munkám és biztos megélhetésem.

Három szak között nem tudok dönteni, amik a szlavisztika orosz szakirány, germanisztika skandinavisztika szakirány és az ókori nyelvek és kultúrák egyiptológia szakirány.

Jelenleg a három közül az orosz áll az első helyen, és úgy gondolom talán erre van a legnagyobb kereslet.

A skandinavisztika is nagyon tetszik, mert szerintem a norvég szép nyelv és szívesen foglalkoznék vele.

Az egyiptológia az ami elég lehetetlennek tűnik, és talán annyira nem is tudnék vele Magyarországon elhelyezkedni...

Jelenleg franciául, angolul és németül beszélek, mindhárom nyelvből van már nyelvvizsgám.

Ti mit tanácsoltok? Melyiket érdemes tanulni?



2018. okt. 8. 18:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp az orosz.
2018. okt. 9. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%

No offense, segíteni szeretnék!


A bölcsészkari alapszakok...mikor "pályát" választottam olvastam az utálkozó kommenteket, és nem értettem őket...na, most már igen. És kb. szégyellem is, hogy ide jártam.

Megbántam a nyelvszakot, pedig imádtam a németet és még most is imádom.

Váltottam. Első héten éreztem, hogy ez nulla dolog. :( Hidd el. Tele van tömve mindenféle tölteléktárggyal, amin kb. a semmi nyelvről fogsz tanulni (filozófia, irodalomtudomány, szociológia (?) ). Viszont verset majd kell elemezni. Mire gondolt a költő?

Illetve mire gondoltam én, amikor erre a szutyokra jelentkeztem?


Pluszban (legalábbis ezen a neves egyetemen..) mondanak mindent, aminek a fele sem igaz...sajnos sokan támogattak és eltántorítottak az eredeti választásomtól.


A nyelv nagyon jó, valamiHEZ. De ez szakmát nem ad.

Jaa, de ad C1-es nyelvvizsgát. Dehát 3 év alatt? Könyörgöm...


Ha csak egy kicsi affinitásod van mondjuk máshoz, végezz el inkább valami gazdasági, jogi szakot (nem feltétlen osztatlant) és tanulj pluszban nyelvet, az egyetemen ingyen lehet! A kettő kombója ütős lesz.

Vagy végezz el valamit és ha marad állami féléved akkor utána isztikázz, szórakozásból.

2018. okt. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

Minden szakon vannak tölteléktárgyak, főleg első évben mindenféle alapozó tárgy, szóval ezt nem értem előző. Ez nem csak a nyelvszakokra jellemző.

Másrészt tényleg nem ad szakmát, ezért is érdemes tolmács-fordító mesterképzésre menni utána. Mert a nyelvszakok ahhoz kiváló alapot adnak hozzá. És máris lesz szakmád. (Persze már alapszak után is sokan fordítanak.)

Nekem inkább úgy tűnik, hogy te nem voltál tisztában vele, hogy mire jelentkeztél. Nem nyelvtanulásra vannak a nyelvszakok.

2018. okt. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
14%
Tudtam, mire megyek. Csak közben kiderült, hogy ez se és az se lehetek, mert nem fogják indítani az adott képzést később.
2018. okt. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
Hát az még mindig nem a szak hibája, de te tudod, nem akarom a kérdést offolni.
2018. okt. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyiptológia elméletileg szörnyű, van olyan haverom,aki oda járt és egy év után menekült (de a csoporttársai is leléptek már, így az ő évfolyamukról talán egy ember maradt).

Orosz az jó, skandinavisztika szintén. Azt válaszd, ami a szívedhez közelebb áll, mert az elkövetkezendő 3 évben jó sokat kell majd vele foglalkoznod minden téren. Irodalom, kultúra, töri, nyelvészet stb.

u.i- minornak azt veszel még fel a főszakod mellé, amit akarsz, így simán tanulhatod pl az oroszt meg a norvégot párhuzamosan. Persze ez nagy elszántságot meg időráfordítást igényel, főleg az első évben, de kivitelezhető:)

Sok sikert!

2018. okt. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Én skandinavisztikára járok, azon belül is a dán nyelvet tanulom. Csak ebben az egy évben leszek itt, hogy megtanuljam valamennyire a nyelvet, aztán szeptembertől átmegyek arra a szakra és egyetemre, amire valójában menni szeretnék, csak most nem indult.

Éppen ezért én a dánon kívül nem tudok semmiről nyilatkozni, mert egyáltalán nem érdekel az irodalom, a töri és társai, nem vagyok ilyen betegesen belebolondulva ezekbe a tárgyakba. :D Viszont a dánról többnyire csak jókat mondani. Nagyon kemény, sokat kell vele foglalkozni, nagyon gyors tempóban kell haladni, hogy második félév végére B2-es szinten tudjuk a nyelvet. Viszont ezért mind a tanárunk, mind pedig a lektorunk mindent megtesz. A többi csak rajtunk múlik. Az biztos, hogy bele kell szokni, mindenkinek ki kell tapasztalni, hogy hogy tudja a leghatékonyabban megtanulni a szavakat, a nyelvtant stb. Ha tudsz németül és angolul, akkor a szavakkal nem lesz problémád, z elején rengeteg szó jelentését ki tudod következtetni a meglévő tudásodból.

Amúgy bármiből meg tudsz élni, ha jól csinálód, ha profi vagy benne. Nem tudsz jogot tanulni, ha nem érdekel, így nem is leszel benne a legjobb, vagy ha a legjobb is leszel, nem fogod élvezni. :D

Szóval sok sikert! Remélem, februárig megtalálod a neked tetsző szakot :)

2018. dec. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Nem tudom aktuális-e még, de leírom, hátha később valakinek segíteni fog.

Ezek tipikusan olyan szakok amiket az ember nem unalomból végez, hanem mert valami szenvedélye van az adott téma iránt. Ha beszélsz franciául és németül akkor az egyiptológia jó választás lehet, mert a legtöbb szakirodalom ezeken a nyelveken érhető el.


A tananyag viszont rengeteg és bonyolult, fontos az elszántság, mert sok szabadidőd rá fog menni.

Ez tényleg nem az a szak, ahol a vizsgaidőszakban gyorsan átfutod a könyvet és írsz egy négyest. Egész szemeszterben tanulod már a jeleket, a nyelvet, földrajzot, stb. amikből utolsó órán vizsgázol is. Plusz első évben a rengeteg tölteléktárgy.


Cserébe olyan tudás birtokosa leszel ami egyedi és különleges.

2019. jan. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!