Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szégyen kettesnek lenni...

Szégyen kettesnek lenni egyetemen?

Figyelt kérdés

Úgy indultam neki,hogy 4,00 feletti átlagot szeretnék ,de mostanra már kiderült ,hogy van olyan tárgyam amibol a kettesnek is örülnék...és nem is egy...


Örülök ha 3,00 lesz az átlagom. :(



2018. nov. 13. 14:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Annyiból lehet kellemetlen, hogy ha állami finanszírozottan vagy, és nincs meg az előírt átlagod, akkor átraknak önköltségesre.


Ezen kívűl nincs szégyelnivaló ebben. Egyetemen a lényeg az, hogy görbüljön a jegy.

2018. nov. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szerencsére nálunk 2,2 a határ ,annyit elfogok érni.


Mindenesetre megnyugtató volt a válaszod,köszönöm.

2018. nov. 13. 15:04
 3/10 anonim ***** válasza:
22%
Szakfüggő. Mérnökin nem gáz.
2018. nov. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy gáz! Az életben senki nem fogja nézni hányasod volt :) Görbüljön :) Sok sikert!!
2018. nov. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Utolsó,köszönöm neked is!! :)
2018. nov. 14. 11:13
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát azért nem mindegy, milyen jellegű tárgyakból. Például villamosmérnökin a villannyal kapcsolatos négyesek és ötösök mellett a gépész jellegű tárgyakból ketteseket szerezni az egy dolog. Szerintem fordítva elég rossz jóslat lenne az Életre nézve.
2018. nov. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
És az igaz ,hogy jövőre kötelező lesz a 3mas átlag ,azalatt pedig elküldenek fizetősre? :(
2018. nov. 15. 15:53
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos igaz. Központilag előírta a kormány, hogy milyen tipusú szakokon hanyas átlag kell minimum, hogy továbbra is finanszírozza a tanulmányaid az állam. Ez az összes informatikai szakoknál 3.0-ás átlag.


NER érdeke, hogy minél kevesebben legyenek a felsőoktatásban.


De egyébként úgy kikerülhető, hogy minden évben újrafelvételizel oda, ahova jársz és ha eléred a ponthatárt akkor bent maradsz állami finanszírozottan, és el tudod fogadtatni az eddig elvégzett tárgyakat.

2018. nov. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Mérnökinformatikus szakon vagyok... Így is elég nehéz néhány tárgy erre bevezetik ezt..


És egyébként muszáj elfogadniuk azokat a tárgyakat amiket teljesitettem ,ha mondjuk az említett "tervet" csinálnám?

2018. nov. 15. 18:06
 10/10 anonim ***** válasza:
Amennyiben nem változik a tanterv, természetesen igen, el kell fogadniuk.
2018. nov. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!