Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan osztanátok be az...

Hogyan osztanátok be az időtöket egyetemen így éjszakai munkával?

Figyelt kérdés

Hétfőn, kedden, szerdán vannak óráim az egyetemen. Max 2,5 óra egy nap, legkésőbb mindig 12:30kor már végzek.


Nagyon, nagyon szükségem van a pénzre, és találtam egy munkahelyet ahol jól fizetnek, jófejek az emberek, testhezálló a munka, és kb 500 méterre van a lakásomtól.


Kezdetnek szerdán és csütörtökön dolgoznék este 10-től reggel 6-ig.


Szorgalmi időszakban ha a hét első 3 napján 2-5 órát készülök az egyetemre akkor a ZHk simán mennek.


De nem tudom, hogy lenne a legjobb aludni? Rögtön reggel amikor hazamegyek, vagy akkor inkább csináljak úgy, mintha nappali műszakban lennék és menjek el kondiba, takarítsak, filmezzek, vacsizzak, tanuljak?

Vagy inkább aludjak rögtön?

Esetleg aludjak pár órat, tevékenykedjek, aztán aludjak a következő esti műszakig megint?


Később szeretnék több napot is bevállalni, nagyon-nagyon szükségünk van a pénzre a szüleimmel, de fontos az állami ösztöndíjam is megtartani.


Utolsó kérdés: vizsgaidőszakom dec közepe - januát vége. A szakom vizsgái január 8-30 között kezdődnek. Hogy lenne szerintetek érdemes akkor több munkát vállalni? Vagy nem tudnék készülni mellette a tárgyaimra? Első éves vagyok.


Tapasztalat, gondolat, ötlet, tanács, bármi ami eszetekbe jut, nagyon hálás lennék.


2018. nov. 26. 23:21
 1/2 anonim válasza:
100%
Szerintem mindegy mikor alszol, hány részletben, egy a lényeg: minden nap ugyanabban a ritmusban aludj, akkor is ha nem mész dolgozni, hétvégén is. Van neve is, polifázisos alvás, keress rá ha érdekel. Vizsgaidőszakban attól függ milyen kemények a vizsgáid, nekem pl. elég nehezek, egy hétig napi 8-10 órát kell egy vizsgára tanulnom. De vannak könnyebbek is. Ha meg tudod oldani úgy, szerintem előbb tudd le a vizsgáidat, aztán menj el dolgozni, mert ha esetleg egy vizsga nem sikerülne még van idő újra elmenni rá.
2018. nov. 27. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszonom! Sajnos a vizsgaim mind januar 8-30 kozott kezdodnek, igy muszaj azokra is keszulnom munka mellett, a munkat meg mihamarabb szeretnem kezdeni mert kozel allunk az eladosodashoz
2018. nov. 27. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!