Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan osszam be jobban az...

Hogyan osszam be jobban az időmet egyetemen?

Figyelt kérdés
Heti 12 órám órám van (az összes katalógusos, tehát kötelező és 12x1,5 óra megy el vele+utazás). Általában heti 3 esszét kell írnom (változó 3-5 szokott lenni), kb. 20 oldal írásbeli gyakorlati feladatot kell megoldanom és kb. 200 oldalt kell elolvasnom. Egy tárgyból pedig minden órára tanulnom kell, mert minden órán tesztet írunk, aminek számít az eredménye. Plusz ugye vannak zh-k és előadások is. Na most ezeken kívül még el kellene olvasnom és fel kellene dolgoznom, meg kellene tanulnom 3 db (200-300 oldalas) könyvet (nem plusz, ajánlott olvasmány, hanem kötelező és ebből fogunk vizsgázni), viszont erre már nem marad időm... Valamint a zh-nál is előfordul, hogy csak az utolsó napokban állok neki, mert korábban mással kellett foglalkoznom és ilyenkor mindig mérges vagyok, mert sokkal jobb eredményt érhetnék el, ha több időt szánnék rá. Ugyanakkor egyszerűen nem tudom, hogy hol lehet a probléma... Sokat tanulok, de úgy érzem, hogy ennél több már nem megy. Van, hogy nekiállok és elkezdek pl. olvasni, de bealszok, mert már annyira fáradt vagyok. Nem tudom, hogy hogyan kellene megoldanom.
2018. nov. 17. 22:59
 1/4 anonim válasza:
100%
Szedjél speedet.
2018. nov. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%
Az elsö tényleg nem mond hülyeséget, akár 48 óráig éber vagy, csak utána 24 óráig egy kuka.
2018. nov. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj gyorsabban és hatékonyabban tanulni, szűrd ki a lényeges dolgokat, értsd meg, és ennyi. Most vagyok elsőéves, én is állandóan fáradt vagyok, annyi mindent kell csinálnom, de csak hétvégén tudok haladni, mert hétköznap van, amikor csak este érek haza és már fél 6-kor kelek...
2018. nov. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy ez melyik egyetem?
2018. nov. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!