Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi az útja a PhD megszerzéséne...

Mi az útja a PhD megszerzésének érettségitől indulva?

Figyelt kérdés

Sajnos bár elég jó lett az érettségim, családi okok miatt azonnal munkába kellett állnom és nem tudtam továbbtanulni, nem is volt opció. Mindig erős voltam biológiából és kémiából, és azt tervezem, utólag emeltezem mindkettőből, ám innen nem tudom, hogyan tovább. Nagyon érdekel a mikrobiológia vagy a neurobiologia, csak sajnos nem ismerem ennek a menetét, és a családomban nincs senki, aki ebben segíteni tudna, a régi tanáraimmal meg már megszakadt a kapcsolatom. Leginkább az érdekelne, hogy időben ez mennyi, milyen egyetemeket ajánlanátok (akár külföldit is), és a tudásom bővítéséhez milyen könyveket, esetleg kurzusokat javasolnátok. Minden választ előre is köszönök.

20/L



#egyetem #külföld #biológia #PhD #Továbbtanulásra
2018. nov. 27. 22:49
 1/2 Walter_Dornberger ***** válasza:
65%

Egy egyetemi BSC majd MSC képzést kell elvégezni, és az egyetemeken induló doktori iskolába kell beiratkozni. Ide a felvétel szabályai általában az egyetemi doktori tanulmányi szabályzatban van leírva, de kisebb nagyobb eltérések (akár informális is) elképzelhető. Vannak doktori iskolák, ahova BSC-vel is be lehet jutni, ha a pontszám és a diploma minősítése ezt lehetővé teszi.

infó itt:

[link]

2018. nov. 28. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1. február 15-ig jelentkezel a felvi.hu-n keresztül alapképzésre (pl. biológia)

2. három év múlva jelentkezel (szintén felvi) mesterképzésre (pl. biológus, kognitív idegtudomány)

3. rá két évvel később jelentkezel egy doktori iskolába (pl. Biológia Doktori Iskola az ELTÉ-n, vagy akár valamelyik doktori iskola a Semmelweis-en)


Az első két lépést egybe "le lehet tudni", ha orvosit végzel, ami nálunk egy hatéves osztatlan mesterképzésként (általános orvosi) indul kizárólag. Ezután szintén ugyanúgy tudsz biológiai témájú PhD programra jelentkezni.


Személyes véleményem, hogy a Szeged, ELTE és Semmelweis hármasból lenne érdemes válogatnod. (Ha esetleg érdekelne valamilyen biológiával kapcsolatos, de inkább műszaki, akkor pedig BME, Pázmány, Szeged.)


Külföldön annyiban más, hogy például az angolszász országokban négy éves az alapképzés és ezek után lehet rögtön menni doktorira, de ahhoz, hogy ösztöndíjas helyed legyen, eléggé oda kell tenned magad (a költségtérítés pedig sokkal magasabb, mint itthon).


Bármi kérdésed felmerül, szívesen segítek (írhatsz privátot is).

2020. jún. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!