Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szóval hogy is van ez a...

Szóval hogy is van ez a passziv félévekkel?

Figyelt kérdés

Az első félévemet végigcsináltam és utána passziváltam kétszer. Nem tervezem folytatni, szóval ha megint csak passziválok akkor szépen csendben megszűnik a tanulói jogviszony és kész olyan mint ha meg se történt volna?


Előre is köszi a válaszokat!



2018. dec. 2. 09:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%

Mi a fszért nem iratkoztál/iratkozol ki, ha nem akarod folytatni?!


Nem, nem lesz meg nem történt akkor sem, de valszeg megszüntetik a jogviszonyod.

2018. dec. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
58%
Nem is biztos, hogy passziváltathatsz, sok helyen ki van kötve, hogy csak 2 félévet lehet passziváltatni egymás után. Ha nem iratkozol be, azon kívül, hogy elhasználtál egy állami félévet, igen, olyan, mintha meg sem történt volna. De minden szempontból az a korrekt, ha kiiratkozol. Miért olyan nehéz ezt megtenni?
2018. dec. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
69%

3 sor:


Tisztelt ...!


Ezúton szeretném megszüntetni a hallgatói jogviszonyom.


Tisztelettel:

XY


(Néhány helyen kell még két kattintás a Neptunban is.)


Azért kb. 20 évesen legyen már ennyi benned.... felnőtt ember vagy!

2018. dec. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Feltettem egy egyszerű kérdést. Igen meglepődtem hogy kapásból 3 ember képtelen arra az egy kérdésre válaszolni.


Jóvan hát nem volt nagy titok hogy a magyar intelligenciaszint a béka segge alatt van. Miért fáj ennyire neked az, hogy nem iratkoztam még ki? Talán azért mert te túl hülye vagy ahhoz is hogy egyáltalán bekerülj? :) ...sz.ar lehet.

2018. dec. 2. 12:03
 5/14 anonim ***** válasza:
59%

Kedves Kérdező!


Te beszélsz itt intelligencia-szintről, amikor így reagálsz 3 ember hozzászólására ahelyett, hogy intelligens ember módjára már rég kiiratkoztál volna sumákolás helyett?!


És még ilyenek kerülnek be....


Teljesen mind1, hogy hogy van s mi van a passzív félévekkel, mert ha nem tervezed folytatni, akkor nem releváns a kérdésed és szépen ballagj csak be a TO-ra vagy iratkozz ki a Neptunból, aztán jó napot!


Jól írták a többiek is, nem kéne ezen felháborodnod, amikor tök logikus és ha valami nem tiszta, akkor hívd fel munkaidőben a TO-t, ott majd tájékoztatnak a konkrét ügyedről, mert úgyis csak ők tudják megmondani, hogy az adott egyetemen milyen szabályok érvényesek....


Remélem, érthető a dolog és elég lesz ha egy köszönömöt írsz, nem fontos zöld kezet adnod! :)

2018. dec. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Neked se sikerült bekerülni se, mi? Sz.ar lehet.
2018. dec. 2. 13:00
 7/14 anonim ***** válasza:
60%

Ha úgy érzed, hogy nem válaszoltam a kérdésedre, akkor nem tudsz szöveget értelmezni.

De akkor még egyszer:

Kérdés: "szóval ha megint csak passziválok akkor szépen csendben megszűnik a tanulói jogviszony és kész olyan mint ha meg se történt volna?"

Válasz: "Nem is biztos, hogy passziváltathatsz, sok helyen ki van kötve, hogy csak 2 félévet lehet passziváltatni egymás után. Ha nem iratkozol be, azon kívül, hogy elhasználtál egy állami félévet, IGEN, olyan, mintha meg sem történt volna."

Már a 3. diplomámat csinálom, szóval már pár helyre sikerült bekerülnöm. Ja, hogy a válasz mellé írtam még egy mondatot arról, hogy mi lenne a problémád korrekt és kulturált elrendezési formája, azért ezúton is én kérek elnézést...

2018. dec. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
22%

7-es: nehogy már még te kérj elnézést! :)


Nyilvánvaló, hogy a T.Kérdező nem vette még le, hogy az itt válaszolók mindegyike bekerült - ellenkező esetben nem lennének képben és azt sem tudnák pl., hogy mi az a TO. :D

2018. dec. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Am. Neptunon keresztül tényleg ki lehet iratkozni szépen, csendben, szóval én sem értem, hogy mit görcsöl ezen a kérdező és ügyével miért nem az illetékes egyetemen érdeklődik, ha még bármi kérdése lenne....
2018. dec. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
47%

Persze könnyebb mindenkit lepontozni, mint megfogadni az okos tanácsokat, de ilyen "intelligens" hozzáállással nem is várható el más.


Szívesen, máskor is! :)

2018. dec. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!