Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felvesznek az iskolába?

Felvesznek az iskolába?

Figyelt kérdés

régóta szeretnék bekerülni a Budapesti gazdasági egyetemre a gazdasági és menedzsment szakra.Azt olvastam hogy 240 a ponthatár, önk

öltségesre mennék. Az lenne kérdésem, hogy ha nekem még több is van mint 240 pont akkor biztosan felvesznek vagy ha például 300 diákot vesznek fel akkor csak az első 300 legjobbat veszik fel?


Köszönöm előre is a normális valaszokat!


2018. dec. 2. 13:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A felsőoktatási szakképzéseknek a minimum ponthatára a 240 pont.

BGE-n gazdálkodási és menedzsment szakra 280-tól vesznek fel. 280-nál kevesebb pontért más egyetemek sem hirdethetik meg az adott szakot.

[link]


Igen, a példádban az első 300 legjobbat veszik fel. De az alsó ponthatárt annak a diáknak pontszáma húzza meg aki utoljára került be a szakra. De mivel elképzelhető, hogy több azonos 280 pontos jelentkező van, így nyilván érdemes több pontot elérni.

2018. dec. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól gondolom akkor felsőfokú szakképzésre akarsz menni. (a 240 pont miatt).


A pontszàmítàs úgy van , hogy meg van adva egy létszàm, pl. 100, és akkor a 100. felvételiző pontszáma lesz a ponthatàr.

2018. dec. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Elnézést, most látom, hogy indult a szak felsőoktatási szakképzésként is. Ebben az esetben a tavalyi minimum ponthatár 248 volt.
2018. dec. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Akkor ugye nem az alapképzésre gondolsz? Mert ott a minimum 280.

FOKSZ-ra 240 igen. Természetesen a férőhely függvényében vesznek fel diákokat, de a ponthatár is a férőhely függvényében "jön ki" minden évben. Tehát legutóbb 240 és afölötti ponttal felvették a jelenkezőket.

2018. dec. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat.Észre vettem hogy elirtam en id 280 pontot akartam irni. Az lenne még a kérdésem, hogy esetleg valahonnan meg lehet -e tudni hány embert vesznek fel erre a szakra?
2018. dec. 2. 15:46
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Kapacítást szoktak írni a felvin is. Mennyi a min és mennyi a max ember akit felvehetnek. Ha majd kiírják, akkor meg tudod nézni. (De lehet a bge honlapján is van)
2018. dec. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!