Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most akkor meddig vagyok...

Most akkor meddig vagyok tanköteles? 2018-2019!

Figyelt kérdés

Mindenhol mást írnak.

Úgy tudom hogy addig a napig ameddig be nem töltöm a 16.életévemet.

Január 23.-án töltöm a 16-ot és már összejött az 50+ igazolatlan óra.

Olyanok írjanak akik jártasak benne.

(Csak erre az évre szeretném abbahagyni az iskolát,mert egy olyan iskolába járok ami kibírhatatlan,ÉS CSAK A KÉRDÉSRE KÉREK VÁLASZT!)



2018. dec. 13. 01:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

„A tankötelezettség annak a tanévnek a végéig tart, amelyben a tanuló a tizenhatodik életévét betölti.”

Azaz ezt a tanévet ki kell még bírnod, nem léphetsz ki a szülinapodon.

Forrás: [link]

2018. dec. 13. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hát ha elég igazolatlanod összejön akkor ugy is kihajíthatnak.

De mi az, hogy csak erre az evre. Utána mi esti?

2018. dec. 13. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igen,estire szeretnék menni.

De akkor most mégcsak ki se rúghatnak?

És a védelembe vétel véget ér ha megleszek 16éves?

2018. dec. 13. 02:01
 4/10 A kérdező kommentje:
Ja és az 50+ az az esetember kb 150 et jelent...
2018. dec. 13. 02:04
 5/10 anonim ***** válasza:
Sajna, azt írják, hogy nem.hajíthatnak ki :-(
2018. dec. 13. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Akkor marad a jó öreg "túlélés" jún 15-ig. :)

Köszi a gyors választ!

De biztos hogy ez az oldal a mostani törvényekről ír? Mert azon az oldalon amit küldtél már kismilliószor jártam,és hetek óta keresem a választ...

Illetékest nem tudnál megkérdezni?

2018. dec. 13. 02:21
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

„De biztos hogy ez az oldal a mostani törvényekről ír?”

Akkor maga hatályos törvény: 2011. évi CXC. törvény a nemzeti köznevelésről → [link]

Felül olvashatod, hogy „A jogszabály mai napon ( 2018.12.13. ) hatályos állapota.”

És ez áll benne:

„45. § (3) A tankötelezettség annak a tanévnek a végéig tart, amelyben a tanuló a tizenhatodik életévét betölti. A sajátos nevelési igényű tanuló tankötelezettsége meghosszabbítható annak a tanítási évnek a végéig, amelyben a huszonharmadik életévét betölti. A tankötelezettség meghosszabbításáról a szakértői bizottság szakértői véleménye alapján az iskola igazgatója dönt.”


De ha teljesen hivatalos helyen kívánod elolvasni, akkor a Nemzeti Jogszabálytárban a hatályos teljes szöveg: [link]

(A jogalkotásról szóló 2010. évi CXXX. törvény szerint a Nemzeti Jogszabálytár meghatározott tartalommal és honlapon, elektronikus közszolgáltatásként működő, bárki számára térítésmentesen hozzáférhető, egységes szerkezetű szövegeket tartalmazó elektronikus jogszabálygyűjtemény.)

Azért a net.jogtáras linket adtam meg előbb, mert az folyamatosan frissül, mindig a legfrissebb állapotot mutatja, a link változtatás után is érvényes marad.

A Nemzeti Jogszabálytár külön linkeken tartalmaz egy-egy időszaki állapotot, ha bármi változik benne, akkor új linket kap. (Ez azért jó, mert kikereshetők, követhetők a változások; láthatók az adott időszakbeli állapotok.)

Ami njt linket megadtam, ott láthatod, hogy az a szöveg 2018.09.01 - 2018.12.31 között hatályos. Tehát, 2019. január 1-től változni fog, a linkje: [link] Ha megnézed, a 45. § (3) változatlan marad, tehát a tankötelezettség nem változik.

2018. dec. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ma megkérdeztem az igazgatót,és dettó ugyenezt mondta.

De ha betöltöm a 16.életévem,és az igazolatlan hiányzásaim meghaladják a 30 órát,megszavazhatják hogy kitegyenek az iskolából.

2018. dec. 13. 12:13
 9/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, azért valamire figyelhetnél:

a kérdésedet vagy a képzés, vagy esetleg a jog kategóriába kellene tenni. Pont azért, amit csináltál is: elsőre nem hitted el a válaszolónak, hogy a válasza szakszerű.

De ha még a kategóriát sem találod, akkor miféle választ vársz?

És az életben később hogyan fogsz boldogulni, ha ennyire nem vagy gondos?

Szerintem ennél SOKKAL jobban figyelj oda a dolgaidra!

Hamarosan ugyanis senki sem fog figyelni rád, és zsákutcába mehet az egész életed, ha magad nem rendezed el jól.

2018. dec. 14. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

„De ha betöltöm a 16.életévem,és az igazolatlan hiányzásaim meghaladják a 30 órát,megszavazhatják hogy kitegyenek az iskolából.”


Nem; nálad 2019. június 14-ig nem így van.


Ha a tanuló az iskola kötelező foglalkozásairól a jogszabályban meghatározott időnél igazolatlanul többet mulasztott, csak akkor szűnik meg a tanulói jogviszonya, ha már nem tanköteles.

Te viszont 2019. június 14-ig tanköteles vagy.


Még ha fegyelmivel zárnának is ki az iskolából, a kizárás a tankötelezettség alatt csak akkor érvényesíthető, ha van másik oktatási intézmény, amely átvesz.

2018. dec. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!