Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A pénzügy-számvitel szakot...

A pénzügy-számvitel szakot miért hívják a """Mérnökök""" és társaik büfészaknak?

Figyelt kérdés
Oké h nem vészes, de azért egyáltalán nem olyan könnyű, a szaktárgyak többsége elég húzós ( pénzügyi számvitel, pénzügyi számítások, vállalatértékelés pl. ) és az sem igazán igaz, h nem lehet vele elhelyezkedni.

2018. dec. 18. 20:25
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
33%

https://www.youtube.com/watch?v=PyMhBoqjAvk


Ezért. Üdvözlettel, egy """mérnök""".

2018. dec. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%

#1 Van ilyen videó BME vs Elte verzióban is.


Én VIK-es vagyok, akik büfészaknak hívják azok olyanok is. Minden diploma értékes, és ugyanúgy energiát kell belefektetni. Egyébként meg, ha nagyon megerőltetem magam, akkor azt mondanám válasznak, hogy azért mert:

- Ezzel magukat és magát a bme-t is elitnek mutatja, ami egy általános emberi magatartás, hogy magunkat jobb színbe akarjuk feltüntetni

- Itt a vizsgaidősuck a kollégákkal aztán, ha nem úgy sikerül valami, akkor bele lehet mesélni, hogy "semmi gond, a kettes is full jó, bme-n az is jó jegy, bezzeg máshol ingyenkredit, ingyenvizsga" <-- Ezzel szintén az elit érzés keltése a cél, csak onnan közelítve, hogy itt mindenért vért kell izzadni, bezzeg máshol.


Az BME értelmesebbik része nem büfészakozik.


OFF: Sorry a """"Mérnökök"""" ---> BME következtetésért, de gondolom máshol is hasonló a dolog.

2018. dec. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
12%
Az egyetemi karok gyűjtőiskolája. El lehet helyezkedni vele multinál, csak nem fogsz a karbantartónál többet keresni.
2018. dec. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
86%

ma 20:38


Én se tudtam volna megmondani, hogy melyik tenger határolja Csehországot, mert őszintén sza..k bele. Egy másik """mérnök""".


Egyáltalán nem ez a baj az oktatással. Nem bemagolni kell dolgokat és visszamondani, hanem érteni. Legfőképpen érteni ahhoz, amit a feladatod.


Mellesleg szerintem a pénzügy és számvitel pont nem tartozik a büfészakok közé.

2018. dec. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
83%

ma 21:05


Te tudod, hogy mennyit keres egy karbantartó? Sikerült egy olyan szakmát mondanod, ami keres úgy, sőt jobban, mint az diplomások átlaga. Egy karbantartó manapság multinál (igaz 3 műszakban) nem ritka, ha hazaviszi a 300 nettot.

2018. dec. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
29%

Büfé szak inkább az idegen forgalom meg a színház-történelem és azok a szakok, ahol túlképzés van és átlagon aluli teljesítményre várnak rögtön szuper állásokat a végzősök, miközben nincs keletje a 4-es szintnek sem.


Tipikus divat szakok, ahova nem karrier miatt jár a diák, hanem buli miatt és azért, mert anyu ezt erőlteti.

2018. dec. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút nem büfészak. Ki mondta ezt a marhaságot? Pénzügy, számviteli, könyvelői területre el lehet vele helyezkedni.

AZ már egy más téma, hogy sokan is vagytok, de még messze az az időszak amikortól mar

2018. dec. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%
... nem lesz szükség az emberekre ebben a szakmában, szóval, egyáltalán nem büfészak.
2018. dec. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy jó utalni a mérnököket azért, mert elhisznel egy olyan kamu dumát, amit nem is mérnök mond....
2018. dec. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
65%
Azért, mert szerintem pénzügyre és marketingre jelentkezik a legtöbb "csak legyen valami diplomám meg 500 ezres fizum" ember, persze akik azután kibuknak, meg szidják az oktatást
2018. dec. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!