Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A pénzügy-számvitel szakot...

A pénzügy-számvitel szakot miért hívják a """Mérnökök""" és társaik büfészaknak?

Figyelt kérdés
Oké h nem vészes, de azért egyáltalán nem olyan könnyű, a szaktárgyak többsége elég húzós ( pénzügyi számvitel, pénzügyi számítások, vállalatértékelés pl. ) és az sem igazán igaz, h nem lehet vele elhelyezkedni.

2018. dec. 18. 20:25
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
68%
Mert inkompetens idióták.
2018. dec. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
0%
Éljen Karácsony Gergő! Ő jobb mint a sok beképzelt mérnököcske
2018. dec. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
36%
Nem értem miért kell ennyi idézőjelbe tenni, talán irígykedsz a """mérnökökre"""? Egyébként pénzügyi szakra még nem hallottam, viszont bölcsész szakra minden mennyiségben, és az igaz is, hiszen ,,média és kommunikáció" diplomával mégis mit lehet dolgozni? Kommuniklálsz egész nap, azért fizetnek? Nem, hanem helyette a mekiben sütöd nekem a krumplit :DD De még sok hasonló büfé-szakot említhetnék. Pénzügyes, gazdaságis szakok még oké, mert azzal el lehet helyezkedni és rohadt száraz és unalmas, minden tiszteletem annak aki azt meg tudja tanulni, bankban vagy könyvelőként meg egész szépen meg is fizetik.
2018. dec. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
88%

Utolsó: "média és kommunikáció" diplomával mégis mit lehet dolgozni?"


- Multi cégek kommunikációs és PR osztályain

- TV-ben

- Újságban, online sajtótermékekben

- Minisztériumi stb. szóvivő


Örülök, hogy segíthettem kicsit.

2018. dec. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem büfészak, kimondottan nehéz és versenyképes szak. Ha csinálsz egy Pénzügy, vagy Számvitel mestert is hozzá, nem nagyon lesz gondod. Könyvelőnek meg nem diploma kell, hanem sima OKJ, nem értem, hogy jön ez ide.

Mellesleg a pénzügyi-biztosítási szektor a legjobban fizetett nemzetgazdasági szinten, megelőzi az IT-t és a telekommunikációt.

2018. dec. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
77%

Utolsó:

Annyit tegyünk hozzá hogy: TV-ben az lesz akinek protekciója van.

Újságírónak bárki elmehet, bár ha jól tudom van külön újságírói szak is, vagy az lehet aki kompetens egy adott témában (tech írók jó része pl).

Minisztérium szóvivői pedig ha jól tudom általában Dr ez meg Dr az, és ezek általában jogászok szoktak lenni.

2018. dec. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
70%
utolsó előtti*
2018. dec. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
77%
Jó, hogy mondod, el is felejtettem a technikai dokumentátorokat, reklámszövegírókat, hivatalos beszédírókat, tankönyvírókat, e-learning anyag írókat stb. Egyáltalán nem magától értetődő, hogy valaki jól tudjon írni, a mérnökök nagy része például csapnivalóan fogalmaz, akkor is, ha azt hiszik, hogy "magyarul mindenki tud". Hát ez nem így megy.
2018. dec. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
13%
Én meg azt mondom hogy a mérnök szakok büfészakok 1-1
2018. dec. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
91%
Jó, hát én is találkoztam már olyan végzős kanadai építészmérnök hallgatóval, aki nem tudta, mi a saját országának a fővárosa. Mondjuk olyan is volt, egyedül vedelgetett a szobájában és "rapzenét" bömböltetett egész nap. Ez volt az élete 25 évesen. De az ilyet katasztrófának nevezzük, nem embernek.
2018. dec. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!