Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehet e 1 év eltelte után...

DevineGlory kérdése:

Lehet e 1 év eltelte után egyetlen érettségi vizsgát újra letenni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tavaly voltam végzős,minden tantárgyam 4-es ,5-ös lett,matekból megbuktam. Ezt követően, az érettségit ugye matekból nem tehettem le az érettségi időszakban. Minden más tantárgyból 4-es érettségim lett,matekon pedig nem mentem át a pótérettségin.Ezután elkezdtem dolgozni. A matekomat nagyon megszeretném szerezni,az az egyetlen ami hiányzik , de nem tudom, hogy egy év eltelte után ezt hogyan tehetném meg, nem találtam róla sehol cikket( ha tudtok linkelni bármit azt nagyon szépen megköszönöm ) . Kell újra vizsgáznom mindenből? Milyen feltételek vannak,milyen iskolákba mikor kell jelentkeznem? Előre is köszönöm a segítség nyújtó válaszokat !:)

2018. dec. 29. 21:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak matekból kell újra és fizetned kell. Az oktatás.hu-n tudsz utánanézni.
2018. dec. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%

Szia


Nm kell mindenből újra érettségizned elég csak matekból. Ha jól gondolom màr nincs tanulói jogviszonyod így az oktatàsi hivatalban (Budapesten a Vàci utcàban van, vidéken nem tudom) viszont fizetned kell érte. A feltétel annyi hogy elmész a hivatalba kitöltöd amit kell, viszed a papírokat amiket kérnek (ha kérnek) befizeted a csekket, majd küldik a levelet, hogy mikor hova kell menned.

2018. dec. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Pótvizsgán átmentél matekból? Ha nem, akkor a 12. osztályt újra ki kell járnod (akár esti iskolában is lehet), utána tudsz érettségire jelentkezni matekból. Amiből leérettségiztél, abból felmentést kapsz, így kevesebb tárgyad lesz. Ha átmentél, akkor csak az érettségire kell jelentkezned, amire akár a volt iskoládban (vagy bármelyik másik iskolában), akár kormányhivatalon keresztül is tudsz jelentkezni.
2018. dec. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A pótérettségin nem ment át

(matekból)

2018. dec. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vagy a pótvizsgán sem?
2018. dec. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A pótvizsgán átmentem, a pótérettségin nem :(
2018. dec. 30. 00:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!