Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A közgazdászok mennyire...

A közgazdászok mennyire kelendők, mit szoktak csinálni, mivel foglalkoznak?

Figyelt kérdés
Olyan haszontalan szakmának tűnik nekem, mint a szociológia.

2018. dec. 30. 08:13
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
40%

Ém gazdálkodás és menedzsment szakon tanulok,de úgy érzem,hogy semmihez sem értek.Azt tanítják itt,hogy hogyan vállalkozzak,hogy kell vállalkozást alapítani,meg elvezetni.

De mégis hogyan alapítsak egy vállalkozást,hogy ha amúgy semmihez sem értek?

Gyakorlati órákon is olyan feladatok vannak,hogy indítsunk egy tejüzemet,akkor határozzuk meg mennyiből kéne felépíteni meg miből finanszíroznánk.

Én soha a büdös életben nem voltam még tejüzemben,mégis honnan tudjam,hogy milyen gépek kellenek egy tejüzembe?Egy élelmiszermérnök 100x jobban meg tudná ezt oldani,mint én.

2019. jan. 2. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Utolsó szerintem itt már válaszoltunk a kétségeidre. Lehet, hogy kár volt.

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..

2019. jan. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Jah szerintem itt fogom hagyni,idén felvételizek máshova.

Gyakorlati része általános iskolás alsó tagozat szintű feladatok -pl.perszóna profikokat kell csinálni,azt is csoportosan-,de meg kell tanulni hozzá 40 oldalt tételenként.

Nem való nekem ez.Egy szakmával legalább még értenék is valamihez.

Ennek akkor lenne értelme,ha már lenne egy normális szakmám és azzal kapcsolatban akarnék indítani valami kisvállalkozást.De nem akarok vállalkozó lenni és szakmám sincs.

2019. jan. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Meg pl.amikor az innovációróp tanultunk,gyakorlati órán,akkor is kaptunk egy terméket,hogy találjuk ki hogyan fejlesztenénk rajta.Pl.nekem egy buszt kellett továbbfejlesztenem.

De ez is mi a tököm..Ez a mérnökök feladata,nem az enyém..Én nem értek ahhoz,hogy működik egy busz,nem én fogom kitakálni hogy milyen fejlesztések kelljenek hozzá

2019. jan. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Az lehet, hogy xar az oktatás, de pont, hogy a te feladatod is azon gondolkodni, hogy egy buszt hogyan lehetne továbbfejleszteni. A mérnökök (nem rossz értelemben vett) "csőlátásúak", mérnöki szemléletűek, nem biztos, hogy meglátják azt, ami valóban dobna az ügyfélélményen.


Egy példát mondok: Apple. Wozniak volt a mérnök, Steve Jobs meg az üzletember. Az összes mérnöki zsenialitás Wozniaktól származott, azonban az ügyfél-centrikusság Steve Jobstól. Jobs találta ki például, hogy miniatürizálják a számítógépeket, Wozniak "csak" a tervező munkát találta ki. Így tökéletes a páros: egy mérnök és egy marketinges együtt. Lehet, hogy ezt most még nem érted, de majd megérted (ha nem hagyod ott).


Amúgy semmi nem tiltja, hogy mellette más szakot is elkezdj, ha hiányérzeted van. Én éppen most iratkoztam be a 6. egyetememre, 45 évesen.

2019. jan. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
13, sok helyre kell "manager" a mezei munkavállalók fölé, bár gondolom, nem sokat hasznosítanak a tanultakból. Legalább lenne valami diplomád, de te érzed.
2019. jan. 2. 13:17
 17/21 anonim ***** válasza:

Csak hogy tisztázzuk: a közgazdászok nem feltétlenül a munkavállalók "fölé" kellenek, hanem melléjük is, azaz nem vezetőképzésről beszélünk.


Az meg, hogy nem hasznosítják a tanultakat, nem igaz. Nekünk is van szaktudásunk, van szakmánk, és olyan dolgokhoz értünk, amikhez mások nem.

2019. jan. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Akkor azt tanulom,hogy hogyan találjak ki új dolgokat?

Én tavaly a közszolgálati egyetemre kelentkeztem,de nem vettek fel.Idén viszont újra meg akarom próbálni.


Kérdező,ha érdekel a gazdaság,meg a matek,akkor szerintem menj alkalmazott közgazdaságtanra.Az az “igazi közgazdász”.

Az ilyen menedzsment meg marketing cuccok szerintem nem valami jók.El lehet velük helyezkedni,meg pénzt is lehet velük keresni,de most pl.amit egy HR-es is csinál,azt egy 8 általánost végzett is meg tudná csinálni,manapság meg mesterszakokat is indítanak belőle.A marketing meg hogy hogyan verd át az embert.

2019. jan. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

"A marketing meg hogy hogyan verd át az embert."


LOL


Köszönjük a tanítást, Mester! Taníts még!

2019. jan. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
18, tudom, soha nem is jelentkeznék ilyen menedzsmentre, gazdálkodásra meg mit tudom én mire. Engem inkább maga a közgazdaságtan, matek érdekelne, nem az emberek irányítása meg hasonlók.
2019. jan. 2. 16:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!