Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » +40 ponttól esek el egy év miatt?

+40 ponttól esek el egy év miatt?

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem és halmozottan hátrányos helyzetű voltam papíron, de még mindíg az vagyok, de nincs tanulói jogviszonyom ezért nem kapok papírt róla, a felvi pedig 2018.dec.20.tól kérne kérné az igazolást.


Egy év kihagyás miatt már nem is vagyok jogosult a plusz 40 pontomra? Miért? Ez annyira felháborító. Így az államis hely kizárt számomra.


Járt más is így? Meg lehet valahogy ezt oldani? Mi a sz*rért kell elvenni azt a 40 pluszpontot 1 év miatt, amiben az anyagi helyzetünk nem változott? Miért jó ez nekik?



2018. dec. 30. 22:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
53%
Mert most mit csinálsz, hogy nincs hallgatói jogviszonyod? Ha dolgozol, akkor nem annyi a család bevétele, mint volt, ha pedig nem, akkor mire is járna? Amúgy elárulom: mások enélkül a potya pont nélkül is elérnek magas pontszámokat..
2018. dec. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Most nyelviskolába járok, hogy meglegyen a nyelvvizsgám. Sajnos ez nem ad tanulói jogviszonyt.


Elhiszem, hogy sikerült/sikerül másnak, csak mást a szülei beírattak elit gimikbe, gimikbe, engem meg szakközépbe, hogy szakmunkás legyek.

Gondolhatod, milyen szinten volt az oktatás. Nem összehasonlítható egy gimnáziumi képzéssel.

2018. dec. 30. 23:10
 3/17 A kérdező kommentje:
Egyébként nagyon fontos lenne a halmozottan hátrányos helyzet, mert a nyelvvizsgán kívül más többletpontot nem tudok szerezni, több évet pedig nem akarok szalasztani. Emeltezni nem tudok. Sajnos nem tanultam emelt szinten semmit sem, nem gimnáziumba jártam, hanem szakközepbe. Magántanárra hogy felkészítsen emeltre nem lenne pénzem. Úgy kalkuláltam, hogy ha az angol meg a matek 90% felett lesznek akkor az 360+ +40 az 400+ +24 (a nyelvvizsga) akkor az már 424 felett leszek és azzzal már megütném az államis helyet is.
2018. dec. 30. 23:26
 4/17 A kérdező kommentje:
Helyesírásért és a szóismétlésekért bocsi, csak telefonról vagyok amiről elég kényelmetlen írnom és már fáradt is vagyok kicsit. :D
2018. dec. 30. 23:29
 5/17 anonim ***** válasza:
83%
Azt nem írtad milyen szakra. Mennyi volt ott az elmúlt években a ponthatár?Amúgy emeltezned mindenképp kell, ha idén nem vesznek föl,mivel 2020-tól a felsőoktatásba való belépés alapfeltétele egy emelt és egy középfokú nyelvvizsga.Enélkül nincs továbbtanulás.
2018. dec. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Pénzügy-Számvitel ami érdekelne, a Corvinus volt a cél, de ha nem tudom a 40 pontot megszerezni, akkor az felejtős lesz szerintem.

Így még mondjuk a BGE maradt önköltségesen, de ott meg a számvitelt helyezik előtérbe, amit én nem annyira preferálok. Szóval lehet Gazdmen lesz, de azzal a szakkal pedig telített a piac és nem is ad akkora tudást, mint a psz.


Még a foszk jöhetnek szóba, de az sem lenne jó mert akkor pedig muszáj lenne emelt érettségit tennem amire külön készülnöm kellene az egyetemi tananyag mellett...


Te mit tennél a helyemben?

2018. dec. 30. 23:48
 7/17 anonim ***** válasza:
39%

Ezt a hátrányos helyzet miatti plussz pontot már rég meg kellett volna szűntetni. Egy baromság az egész. 18 év feletti felnőtt ember vagy. Ki nem sz.rja le, hogy honnan jöttél! Tanulj és fel leszel véve egyebekben meg nincs keresnivalód felsőoktatásban.

Egy emelt érettségire egyébként tanár nélkül is lazán fel lehet készülni, van egy csomó tankönyv hozzá, meg x év korábbi feladatai ki vannak adva és típusfeladatok vannak. Ami meg a szakközepet illeti, ez inkább előny, mint hátrány, mert nem kellett annyi orbitális baromságot megtanulni, mint egy elit gimiben, ezért bőven volt időd elmélyíteni a tudásodat a fontos tárgyakból.


Aki hátrányos helyzetű annak pénzt kell adni, hogy el tudja végezni nyugodtan az egyetemet, nem pedig pontokat, hogy kitúrjon más esetleg tehetségesebb diákot.

2018. dec. 31. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Történelemből, angolból, közgazdaságból melyik könyveket ajánlod?? Középszintű érettségire és emeltre is írj párat kérlek.
2018. dec. 31. 08:44
 9/17 anonim ***** válasza:
62%

Emelt angol? Vagy most nem azt tanulod? Májusig még bőven tudsz fejlődni, főleg, ha ez a fő feladatod ezekben a hónapokban.

Szóval én emelt angolt + közép matekot vinnék - igaz, a nyelvvizsga pontoktól így elesel, de jobb a +50, mint a +24)

2018. dec. 31. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
59%
Könyveknek neked kell utánanézni, de biztos, hogy vannak. Én biológiából emelteztem anno, meg az emelt kémiára felkészítő könyvet láttam.
2018. dec. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!