Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » +40 ponttól esek el egy év miatt?

+40 ponttól esek el egy év miatt?

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem és halmozottan hátrányos helyzetű voltam papíron, de még mindíg az vagyok, de nincs tanulói jogviszonyom ezért nem kapok papírt róla, a felvi pedig 2018.dec.20.tól kérne kérné az igazolást.


Egy év kihagyás miatt már nem is vagyok jogosult a plusz 40 pontomra? Miért? Ez annyira felháborító. Így az államis hely kizárt számomra.


Járt más is így? Meg lehet valahogy ezt oldani? Mi a sz*rért kell elvenni azt a 40 pluszpontot 1 év miatt, amiben az anyagi helyzetünk nem változott? Miért jó ez nekik?



2018. dec. 30. 22:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
21%

Nem a kérdésre válaszolok de így készülhetsz fel emelt/közép angolra:

Csináld meg az eddigi érettségi feladatokat plusz ajánlom a Matura és a 1000 kérdés 1000 válasz c. könyvet - ennek van közép illetve emeltes változata is. :)

2018. dec. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
77%

Wáoáoáanya nemkapommegahülyegyerekpontokat mileszmostvelem

Talán tanulni kéne, és akkor bekerülnél az egyetemre, tudod, mint minden normális ember.

2018. dec. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
77%

A HHH-ra már nem kapsz plusz 40 pontot ha nincs tanulói jogviszonyod. Esetedben a rendszer úgy értelmezi, hogy már felnőtt ember vagy és magadat tartod el. Így azok a szabályok vonatkoznak rád, mint a többi rendes felvételizőre.


Nyafogtál, hogy nem találsz emelt szintre készítő könyveket. Először is a korábbi évek feladatsorait csináld meg közép és emelt szinten.

[link]

2019. jan. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Ha nincs tanulói jogviszonyod, akkor pénzt kereső felnőtt ember vagy.

Ha nyelvtanfolyamra van pénzed, akkor másra is lenne...

Ha nyelvvizsgára gyúrsz, akkor abból a nyelvből máris mehetsz emeltre, hiszen ugyanaz a szintje, mint a nyelvvizsgának.

2019. jan. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
20%

Nekem egy felső fokú nyelvvizsgát kellett csinálnom, hogy meglegyen a 40 pontom.( Ez nem csak személyeskedés, mert azt hiszem sokan vagyunk ezzel)

Most le lehet pontozni, de én is megszüntetném a plusz pontot hátrányos helyzetre. Ha bejutott, termeszetesen a szociális hátteret figyelembe véve támogatnám az tanulmányai során, ugyanakkor az egyetemen elért eredményeit is nézném.

Ha nyelvtanfolyamra jársz akkor az emelt angol is bőven meglehet májusig és azért 50 pontot kapsz. A Maxim kiadónak van egy emelt mintafeladatos könyve abban van 8 teljes feladatsor. Szóbelire Let's discuss it vitához és témakifejtéshez is jó. Továbbá ajánlom a Grammar way 4 könyvet nyelvtani részhez tökéletes lehet benne jócskán gyakorolni és még a C1es Travelerben is jó dolgok vannak.

2019. jan. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Gyakorlási lehetőség miatt nem kell pénzt kiadni könyvre: ott van ingyen az oktatas.hu-n minden eddigi feladatsor és megoldókulcs 2005-től (évente két feladatsor), az untig elég.
2019. jan. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Emelt angolra és emelt törire is bármelyik könyv jó. Az alaposok ugyanabbol tanulnak, mint az emeltesek, csak a doga nehezebb. Én pl Solutionsből és OFIs könyvből tanultam, bár tény, hogy a Mozaikost preferáltam jobban. Hajrá!
2019. jan. 3. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!