Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy közel 70%-os angol érettsé...

Egy közel 70%-os angol érettségivel mennyi időbe telik, míg megszerzem a középfokú nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés
Nyáron szeretnék ráhajtani a nyelvre. Igazából a nyelvtannal vannak gondjaim. A VOA-n szoktam szöveget olvasni/hallgatni. Emellett megvettem az Angol nyelvtan középfok, illetve az 1000 kérdés ezer válasz című könyvet. Szerintetek kora ősszel sikerülhet így megszereznem a nyelvvizsgát?
2010. jún. 28. 18:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 74% os lett és az után kezdtem el nyelviskolába járni és azt mondták, hogy kétesélyes, lehet, hogy sikerülne, lehet, hogy nem. Akkor egy olyan 4 hónapon át tartó heti 2X2 óra angol tanulás kellett volna a középfokúra körülbelül.
2010. jún. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát ha végig tanulod a nyarat meg legalább a szeptembert esetleg, de ki tudja, 70%-os középfokú érettségi még babapiskóta. De ha szereted, van nyelvérzéked, és bátran használod a nyelvet akkor elvileg meglehet.
2010. jún. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sajnos tudom, hogy a négyes angol érettségi nem sokat ér, ha valaki nyelvvizsgát szeretne. Azért próbálkozok:)
2010. jún. 28. 23:41
 4/6 anonim ***** válasza:
Én meg azt mondom, hogy ha a nyarat végig tanulod simán sikerülhet. Most érettségiztél? Mert nekem ez az érettségi 88% lett és felsőfokúm van.
2010. jún. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen idén érettségiztem. Az a helyzet, hogy emelt óraszámban tanultuk az angolt (nyelvi osztály), bár nekem sosem volt a szívem csücske ez a tárgy..:D A nyelvtantól irtózok, egyedül a szövegek fordítását szeretem. Abban mindig találok valami érdekeset:)

Egyébként szerintem az idei érettségi angolból nehezebb volt, a régebbieket jobb százalékra hoztam ki, amikor írtunk belőlük.. Viszont direkt nem írtam bele a kérdésbe, nem akartam ezzel burkolózni..

2010. jún. 29. 12:54
 6/6 anonim ***** válasza:
12:45 vagyok. Akkor kezdj el tanulni, szerintem még augusztusban elmehetsz. A magnóhallgatás kivételével (mert az elég könnyű volt) ez az érettségi olyan nehéz volt mint a középfokúm. Sőőt a friszbis feladat nehezebb.
2010. jún. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!