Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szorongok az iskolától. Mit...

Szorongok az iskolától. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Gimnáziumba járok 9.es vagyok, és gyomorgörcsöm van. Félek, hogy következő napra nem tudok valamit. Attól is szoktam félni, hogy nem sikerül az érettségim pedig tudom, hogy még messze van, de már előre tartok tőle. Azon is szoktam gondolkozni, hogy mi lesz érettségi után, de nincs elképzelésem, és ez is zavar. Mit csináljak szerintetek?
2019. jan. 3. 20:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Sajnos nagyon jól ismerem a dolgot, bár már nagyon régen végeztem.

Amit én csináltam:

*Kerestem barátokat, akikkel együtt készültünk.

*Meg kell magadat győzni, hogy az iskolai eredmények nem a legfontosabb az életben. (Az eredményeknél sokkal többet érnek a megmaradó iskolai barátságok)


Ha egyedül nem megy keress valakit, aki segít egy kicsit. (barát, szülők, tanár)

2019. jan. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Néhány ötlet.


1/ Keresd meg a problémáddal a szüleidet, az iskolapszichológust, a papodat, az osztályfőnöködet, vagy egy tanárt, akiben megbízol.


2/ Iratkozz be jógázni vagy aikidózni, vagy valamilyen sportra, ami megnyugtat.


3/ Alakíts ki más megnyugtató szokásokat, például napi 30 perc séta nyugtató zene mellett, lehetőleg napfényben.

2019. jan. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A 9. és a 10. osztályban szerzett jegyek nem számítanak bele a továbbtanulásba. Szóval ne aggódj, hogy nem tudsz valamit. 2 év alatt pedig lazán belejössz, hogy adott tárgyakat hogy tudod minél hatékonyabban teljesíteni. Most még ne stresszelj a továbbtanuláson. Ráérsz majd 12. osztályban. Addig meg inkább élvezd ki a sulit :)
2019. jan. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!