Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Normális, hogy engem ez zavar?

Normális, hogy engem ez zavar?

Figyelt kérdés

Egyetemre járok, amúgy elégedett vagyok az egyetemi életemmel, de időről-időre mindig kezdem úgy érezni, hogy hiába egyetemi, akkor is túlzottan a tanároktól függök, meg függnek a sikereim. Nem arról van szó, hogy pofára osztályoznak vagy hangulatemberek. Inkább arról, hogy eleve írom a szakdolgozatomat és zavaró néha nekem, hogy a témavezetőm nem segít nekem valami sokat, néha örülnék valami pozitív megjegyzésnek is, de inkább negatív dolgokat mond a munkámról, a pozitívakat kevésbé emeli ki. Meg néha egyszerre bátorít és egyszerre elbizonytalanít. Én szeretnék az egyetemi teendők mellett plusz dolgokat csinálni, csak zavar, hogy a sikereim a tanároktól függnek. Például ha akarok írni egy cikket a tdk-témámmal kapcsolatban, mert számomra ez egy előrelépés lenne és érdekelne, azt is akkor ellenőriztetni kell egy tanárral és nem biztos, hogy megnézik nekem.

Meg ha be akarom küldeni valahova, akkor is nem ártanak az ismeretségek hogy elfogadják.

Emellett ott vannak azok az esetek is, mikor nem válaszolnak egy e-mailre egyáltalán vagy elküldök egy beadandót de leosztályoz anélkül, hogy elolvasta volna.


2019. jan. 4. 20:32
 1/3 A kérdező kommentje:
Gondolom minden egyetemista ilyeneket él meg, csak azért idegesítő nekem, mert úgy érzem egyedül nem érhetem el akkor amit szeretnék, meg a céljaimat, mert minden másoktól függ.
2019. jan. 4. 20:37
 2/3 A kérdező kommentje:

Meg a témavezetőm gyakran csak kritizál, de segíteni nem segít.

Úgy érzem hiába vagyok én szorgalmas, ha mindig másoktól függ, hogy hogyan indulok el.

2019. jan. 4. 20:39
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálunk egy rakat tárgy van ami az egyik tanárnál tanulás nélkül négyes, következő félévben akármennyit tanulok megbukok egy másiknál. Sokat számítanak, igen sajnos:(
2019. jan. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!