Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet lepest tartani...

Hogyan lehet lepest tartani az egyetemmel?

Figyelt kérdés

Gepeszmernokire jartam de konktretan igy zajlott 1 napom:


Volt vagy 3-4 matek ora. Plusz 2 abrazolo geometria amihez szinten kell jo matek, utana meg geptan vagy valami hasonlo fizika vagy kemia szintu targy szinten logaritmusokkal meg egyenletekkel kepletekkel amiket neme ertettel hogy honnan szultek meg.


Minden oran temerdek mennyisegu anyagot leadtak, es mivel nem ertetted oket otthon kellett utana jarnod, mar ha volt ra annyi idod.. nekem nem volt. Vagy csak lassu felfogasom volt?


Pl. megcsinalni az abrazolo geometria hazi legalabb 3 ora es akkor meg nem tanultal a tobbi targyra.


HOGY LEHET IGY KIJARNI AZ EGYETEMET? En voltam lusta vagy a tanitas volt rossz? Miskolci egyetemrol volt szo egyebkent.


2019. jan. 4. 22:15
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

[link]

Édes fiam a BME-n meghalnál...

De tényleg. Visszaérsz az albiba/koliba vagy akárhol is laksz mondjuk 4re. Az ábr gwo házit akkor mondjuk csinálod 8ig (közbwn kaja pl) 5-10 perc pihi és aztán átnézed a többit is. Gondolom reggel 8ra mész. Ha be akaeod tartani a 8 óra alvást. 11kor ágyba 7kor kelsz. 8-11 között még van idöd az átnézésre és fürdeni.:)


Esetleg probálj napirendet késziteni. Ird össze egy lapra a vizsgáid/zhid és akkor látod mire kell aktuálisan készülni:)

Nyugalom, bele kelé rázodni. Senkinek se megy olyan könnyen mint ahogy az látszik:)


Sok sikert és kitartást!!:D

2019. jan. 5. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 BerciApó válasza:
0%

1.) Mint előttem szóló...

2.) ... a népi történetben (én épp Moldovától olvastam) a béka beleesett a tejes csuporba, és menekült volna, de ... Viszont addig kapálódzott, pedálozott, hogy lassanként vajat köpült belőle, így már kimászhatott...

3.) kérj segítséget! Ezt mindenki így csinálja, csak ne a pofaszőrtől, mert az 1-2 akadémikus szövegével csak mégjobban elijeszt. Erre legjobb az 1 évvel előtted járó. (korep) Esetleg te is taníts fiatalabbat, ... állítólag az embert jobban motíválja, ha tanulás közben arra gondol, hogy ezt egyszer majd ő is továbbadja...

Előttemszólónak zárszava is igaz, csak fordítva. Kitartás és aztán jön (esetleg) a siker. (és ha nem jön a siker, akkor megint pedál, stb)

Nyüzsögjél, és belejössz Üdv

2019. jan. 5. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Az első 1-2 félévben elég számottevő tényező, hogy milyen "előképzettséggel" érkezel az egyetemre, pl ha valaki műszaki szakközépből jön, akkor lehet, hogy a géprajzos tárgyakat könnyen teljesíti, vagy ha emelt szinten tanulta a matekot, vagy a fizikát, akkor szintén nagy előnyből indul a matekból, fizikából, és így a többi tárgyra több ideje jut.

A cél az első 1-2 félévben az, hogy mindenkit "egy szintre" hozzanak az alapozó tárgyakból, és ezért van az, hogy valaki vért izzadva sem tudja teljesíteni elsőre az összes tárgyat, mert ha mindent a "nulláról" kell megtanulnia az első félévben, az nagyon nem könnyű.

Tapasztalatom szerint, ami nem könnyíti meg a hallgatók életét, azaz, hogy egykét előadó olyan túlbonyolított tudományos szinten tart előadást egyes bot egyszerű témákról is, mintha a Magyar Tudományos Akadémia nagyjai ülnének vele szemben. Éppen ezért érdemes felsőbb évesektől segítséget kérni ha valamit az ember nem ért, mert a hivatalos egyetemi jegyzetek is(ha vannak) gyakran túlságosan tudományosak az egyszerű tanuláshoz, megértéshez.

2019. jan. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Napi 8 óra matek. 4 programozás, 6 töltelék tárgy, 2 óra edzés. No alkohol, no drog, no fa52verés a többiekkel. Eredmény: szakember.


Nyafogás, bukás, kapcsolati tőke, egyetem +3 év = menedzser, aki nem érti mit kell csinálnia.


Már itt eldől, hogy ki lesz kieső, ki lesz szakember és ki lesz manager.

2019. jan. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
27%
"nem bejutni nehéz, hanem bentmaradni" - Scharnitzky Viktor
2019. jan. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!