Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Villamosmérnöki egyetemmel...

Villamosmérnöki egyetemmel lehet szerelni?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy olyan vállalkozást léthrehozni ahol én dolgozok avagy szerelek TV-ket illetve Számitogépeket. Ezeknek csinnyát-binnyát a villamosmérnöki egyetemen tanulom meg vagy valamilyen teljesen más végzettség kell hozzá?

Kifejtenétek ezt részletesebben?



2018. okt. 21. 17:31
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
Villamosmérnöki egyetemmel, meg anélkül is lehet szerelni.
2018. okt. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%
Villamosmérnöki szakon ilyeneket nem tanulsz meg. Ez villanyszerelői munka, és nem nagyon éri meg manapság. Egyszerűbb és sokszor olcsóbb is újat venni.
2018. okt. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket a szakmában tudod megtanulni a képzések alatt.


Nálunk a cégnél (drága műszereket gyártunk) bárki lehet szervízes, aki ért az elektronikához.

Nem feltétel a villamosmérnök diploma...de azért nagyrészt végzettek, főleg BME-n.

2018. okt. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Villamosmérnökin semmi ilyet nem fogsz tanulni (tudom, mert én is annak tanulok jelenleg). Az elektronika alapjait egyáltalán nem oktatják, sokan úgy kerülnek ki hogy még életükben nem is forrasztottak például. Teljesen más irányzata az elektronikának, mint amit te keresel. Ha mindenféleképpen iskolában szeretnél tanulni, akkor egy elektronikai technikusképzőt tudnék ajánlani. Kezdetnek jó lesz, de ott is csak az alapjait fogják megtanítani. Legtöbb információt magadtól kell majd megszerezned.
2018. okt. 22. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A mérnöki képzés a kreálásról szól. Létrehozni valami újat ami működik, majd jó pénzért eladni a piacon a megrendelőnek. A szerelés, szakis munka az OKJ-n(?) de leginkább hobbi szinten sajátítható el.


A tanulmányaid alatt valószínűleg lesz azért 1-1 olyan laborod ahol találkozol forrasztással, de csak pár alkalommal. Viszont maga olyan, hogy például TV vagy PC szerelés nem igazán, hiszen nem erről szól a mérnöki képzés. Természetesen attól nagyon jó skill, ha tudsz javítani.


Viszont! Kollégiumi körök, tanárok/hallgatók által tartott foglalkozások (ha vannak), otthoni szerelés mind elérhető a számodra. Otthoni szerelésre ha nincs semmi ami elromlott, akkor akármennyire is undorítónak tűnik, de például lomtalanítások alatt nem 1 olyan cuccot dobnak ki ami simán javítható. Azokon gyakorolhatsz. Veszel egy jobb minőségű pákát, multimétert (ha nagyon dől a lé otthon, akkor egy USB-s oszcilloszkópot is, ne adj isten egy sima szkópot akár) és már mehet is a bütykölés. Közben vizsgálhatod a kapcsolást, megnézed hogy működik, megvizsgálod a jeleket, jegyzőkönyvezel stb.


De ha kifejetetten egy ilyen vállalkozás létrehozása az álmod, akkor felesleges villamosmérnöknek tanulni, mert az nem erről szól. Inkább legyen valami OKJ-s képzés, kezdőtőke és vágj bele.


Viszont az utóbbi években egyre kevesebben választják a szerelőt, mert sokszor tényleg olcsóbb ha veszel egy újat, illetve amíg garanciális a termék, addig úgy sem kisvállalkozások kezébe adják a cuccot szerelésre.

2018. okt. 22. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#4, Azért szerintem a hallgatóra nézve ultragáz, hogyha villanymérnök alatt nem volt annyi sem, hogy maratott egy nyákot, és ráforrasztotta az alkatrészeket, vagy bármi kütyüt épített.


Bátyámnak is ez a baja a frissen végzett egyetemistákkal, fejlesztőcsapat vezetőjeként... nem csak, hogy szart sem tudnak, de a nagy arcuk mellett még hobbiprojectjeik sem voltak. Csak üveges tekintettel néznek maguk elé.

Másik 10-15 fős csapatot vezető cimbim a szakmai interjún nem is kérdez semmiféle egyetemen tanított dolgot... csak két dolgot, mondja el a kedvenc saját projectjét, és hogy mi érdekli a szakmában.

2018. okt. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Bubuka508 ***** válasza:
A 4-es és 5-ös válaszolókkal teljes mértékben egyetértek, a villamosmérnöki képzésnek közvetlenül semmi köze a szereléshez (én is azt végeztem és előtte is, utána is dolgoztam tv-műszerészként, igaz, elektronikai műszerésznek tanultam előtte). Viszont arról, hogy vállalkozás formájában csináld, lebeszéllek, mert én is úgy csináltam, amíg valamennyire működött a dolog, sőt még azon túl is. Ma már ennek nemhogy jövője, hanem még jelene sincs, nem élnél meg belőle, az önköltséget nem keresnéd meg. Csupán hobbi-szinten csináld esetleg, ha szereted az idődet ilyesmivel tölteni, vagy nosztalgiát érzel a régebbi készülékek iránt. Mert az újabbakat már gyakorlatilag nem is lehet javítani, eleve nem is úgy készülnek, hogy javíthatók legyenek. Teljesen elsorvasztották ezt a szakmát, már nem érdemes vele foglalkozni. Az egyéni vállalkozás ma már amúgy is gázos, egyszerűen nem tudsz naprakészen lenni a fizetnivalókkal meg nem tudsz eleget tenni az egyre teljesíthetetlenebb feltételeknek.
2018. okt. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Bárminemű szerelésnél

csak két feltételnek kell szigorúan megfelelni az elvégzett munkát illetően az érintésvédelemnek

a szerelőknek önmagukra pedig a munkavédelmi szabályok ismeretének.

Gyengeáramú berendezést bármilyen "elektromos" végzettséggel

lehet hívatalosan "szerelni".

Tehát az elektromosság veszélyei miatt kell tudni felelősséget vállalni a szerelőnek.

Vállalkozásnál az esetlegesen

javítás közben (helyett) oktozott károk megtérítése

van előírva.

2018. okt. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%

A villamosmérnöki képzéssel minden elméleti tudást meg tudsz szerezni, ami villanyszerelési, elektronikai műszerészi (stb.) munkákhoz kell. A többire az ember magától is rájön, utánanéz a neten.

Semmi sem gyakorlatiasabb mint a stabil elméleti alapok.


Ugyanakkor az is tény, hogy ha kifejezetten csak szerelni akarsz akkor nincs szükséged ilyen mélységű és részletességű háttértudásra.

2018. okt. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
YouTube-on biztos vannak videók, meg csak szimplán netes cikkekből is lehet tanulni.
2019. jan. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!