Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek, ha kávéba (kávé...

Krisszeki82 kérdése:

Szerintetek, ha kávéba (kávé zacc) ültetek el magokat, akkor kifejlődik a növény? Lehet benne tartani úgy, hogy nem keverem semmilyen földel?

Figyelt kérdés
Pl: paprika,vagy citrom,vagy virág mag. Milyen hatással lenne a koffeines talaj a növényre?

2017. aug. 29. 12:31
 1/10 AirXanyi válasza:
Szerintem ne próbáld ki, valószínűleg teljesen más ízük lenne, mintha földbe ültetnéd.
2017. aug. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 AirXanyi válasza:
A növény pedig ha ki is fejlődik, nem jutna hozzá a szükséges tápanyagokhoz.
2017. aug. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De ha adok hozzá tápszert,az ásványi anyagok miatt? Segítene a koffein a növény immunrendszerének,gyorsabban fejlődne? Miért változhatna meg az íze? A munkámból kifolyólag sok friss kávé zacchoz jutok. Amennyiben kifejlődne a növény,pl citromfa,pár év után milyen állaga lenne a talajnak? Föld? Bocs,de nem értek ennyire a kertészkedéshez. De komolyan érdekelnek a válaszok. Köszönöm!
2017. aug. 29. 15:32
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a legegyszerűbb, ha kipróbálod :).


De akkor ne citromfával, hanem majd paradicsommal, paprikával... azok nálam is elvannak balkonládában.

2017. aug. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát ha azt akarod, hogy már csírájában koffeinmérgezést kapjon, ültesd zaccba.

A bolti földek sterilek, az mért nem jó?

2017. aug. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mert lehet,hogy így gyorsabban nőne,és egészségesebb lenne a növény. Vendéglátásba dolgozom.Kiló számra vihetek haza kávé zaccot,vagyis kávét.
2017. aug. 29. 23:23
 7/10 A kérdező kommentje:
Hogy kaphatna már koffein mérgezést??? Szerintem hülyeség!
2017. aug. 29. 23:25
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a zacc nem tudja helyettesíteni a talajt (amibe belegyökerezne a növény), az inkább csak mint tápanyag lenne jó a földbe.
2017. aug. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A kávézacc pH értéke savas, mely legtöbb növény részére nem megfelelő. Csak sínylődnek, esetleg elpusztulnak. Koffein tartalma minimális, tehát teljes mértékben elhanyagolható. Növényi tápanyagban (tápsók) szintén szegény! Viszont talajjal keverve a savas kémhatást kedvelő növényeknek optimális feltételt biztosíthat.
2017. aug. 30. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
a 9-es vagyok: olvasd pl. ezt el: [link] ,vagy írd be a keresőbe: kávézacc felhasználása.
2017. aug. 30. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!