Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségi nélkül sosem lesz...

Érettségi nélkül sosem lesz normális életem?

Figyelt kérdés

20 éves (nő) vagyok. Sosem sikerült letennem az érettségit. 11.-ben megbuktam matekból, már a pótvizsgán sem mentem át. Előtte is bukdácsoltam feszt, de a tanárok kegyelemmel átrugdostak. Egyik matektanárom annyira sajnált, hogy a szemem előtt írta át az egyest kettesre, csak hogy átmenjek...

Jártam estire, két évig. Mindkét évben megbuktam matekból összesen négyszer (félévkor és évvégén is). Most már sajnos nem tudom felmentettni magam matekból. Vannak alkalmi munkáim, de azokkal nyilván nem keresek annyit, hogy önállóan élhessek. Dolgoztam gyárban, de az ott keresett összeg sem lett volna elég ahhoz, hogy elköltözzek és külön éljek, legalább egy albérletben. Pedig már nagyon szeretnék leszakadni a szüleim nyakából.


Vagy ilyen végzettséggel, nem lesz már soha esélyem egy jobb életre?


2019. jan. 7. 20:03
 1/9 A kérdező kommentje:
Egyébként rengeteg pénzt kidobtam magantanárokra, de ők sem tudtak rajtam segíteni. Otthon is rengeteget tanultam, de egyszerűen nem ment.
2019. jan. 7. 20:05
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
Hogyhogy nem tudod felmentetni magad? Diszkalkuliával simán felmentenek.
2019. jan. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Érettségi nélkül is lehet egy becsületes mesterséget tanulni...
2019. jan. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Sajnos, próbálkoztam. Nem mentenek fel, mivel esti gimnáziumba járok...
2019. jan. 7. 22:04
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szinte nekem is ugyanez volt a probléma, kicsit mindig más voltam a többieknél, általánosba is, voltak nekem is hülye tanárok, akik azon akadtak fent hgy nem értették, hogy lehet matekbol felmentés. sajna nekem is kellemetlenek voltak az éveim.mindig nekem kelett kimagyaráznom. főleg h mások is úgy kezeltek.. önbizalomhiány is lett belőle



most esti érettségire járok, felmentést ugyanúgy elkellet intézni,(ami már 60-70 ezer ft között volt)., Elte-én álitották ki a szakvéleményt, amiben leirják hogy Idegen nyelv és matematika osztályzás alól felmentett, és helyette más 2 tárgybol kell érettségizni. igy matekra nem is járok be, Angolra meg azért csak beülök hátha megragad valami, annak ellenére hogy a tanár se tudja hogy felvagyok mentve, 2es re zárt félévkor, pedig nemcsináltam sokmindent :D

2019. jan. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én is az Elte-re mentem volna nem rég, de azt mondták, már nem csinálnak ilyet (felnőtteknek).
2019. jan. 8. 00:20
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem bizony, szóval menj matektanárhoz, ha ennyire nem megy.
2019. jan. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nikes is ez volt a problémám, végül 26 évesen érettségiztem, de megcsináltam, addig vendéglátásba dolgoztam, és már el tudtam magamat tartani amúgy bőven, de jobb helyekre kell legalább az érettségi.

Nekem a matekoázis segített, mert amatektanárnál mindig nagyon zavarba voltam, és nem tudtam rendensen figyelni(eléggé visszahúzódó vagyok....), szóval itthon magmaban többet tanultam sokkal, plusz néztam youtube videókat, régebbi érettségikről, hogy hogy oldják meg, egy kettesre akkoris össze tudod szedni, ha tényleg nem érted a matekot, menni fog az, legalább próbáld meg, 20 évesen még van időd!!

2019. jan. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2019. jan. 18. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!