Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most fogok érettségizni, de...

Most fogok érettségizni, de történelemből 1 évvel le vagyunk marad, normális dolog?

Figyelt kérdés
Még most is a 11-es könyvből tanulunk. + 2 hete nem volt szinte töri óránk.

2018. nov. 14. 22:24
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Nem nem normális, de ha ez megynyugtat akkor mi is jártunk annó. Próbáld meg egyedül átnézni a 12es témákat, a nagyobb események legyenek meg. Amúgy az írásbeli kb szövegértés, szóbelire meg könnyen fel lehet készülni, teli van a net kidolgozott tételekkel.
2018. nov. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Megpróbálok magamtól is felkészülni rá. Csak az a szégyen, hogy egy iskola nem tudja ezt a tudást biztosítani számunkra.
2018. nov. 14. 22:34
 3/7 anonim ***** válasza:
18%
Lehet ez rossz osztály hibája is akár, mi ezért voltunk lemaradva.
2018. nov. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
Mi is így voltunk. Próbálj meg magadtól készülni érettségi tételes könyvekből. Csak a lényeget tanuld meg mindenből. Írásbelire ennyi elég, meg az tényleg csak szinte szövegértés, értelmezés. Ezenkívül nézd meg az előző évek feladatsorait, azokból is sokat lehet tanulni. Szóbelire meg igazából csak rajtad múlik, hogy mennyit tanulsz. A tételek egy tematikát követnek, nem nehéz megtanulni őket. Mi majdnem buktunk anno, annyira szar tanárunk volt, a 12.-es könyvet kb úgy vettük hogy a 200 oldalas könyvben 30-asával lépkedtünk, a tétel kidolgozáshoz semmi segítséget nem kaptunk. Így maradtak azok a lehetőségeink, amiket felsoroltam, és így lett négyes az érettségim több sorstársammal együtt.
2018. nov. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igyekezni fogok.
2018. nov. 15. 16:08
 6/7 anonim ***** válasza:
58%
Lehet mi ugyanaz volt a töri tanárunk. Viccet félre téve mi sem haladtunk semmit, sőt volt olyan anyag amit egyáltalán nem is tanultunk előtte se. (6os gimi volt és úgy gondolta, hogy nem baj ha a 8.os anyagot skippeljük) Nálunk szinte mindenki magának készült az érettségire, órán már kb rá se figyeltünk. Vannak ilyen rövidített téma vázlatos könyvek, amiben csak az érettségi anyagok vannak. Nekünk hasznos volt. A Maximosat vedd meg ha gondolod, az rövidebb. Sikerülni fog nyugi. ;) Nekem úgy lett 4es, hogy 6 évig semmit nem tanultam, csak utolsó évben magamnak.
2018. nov. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem se feltétlenül az iskola hibája. Az anyag elég nagy, a tanár nem teheti meg, hogy kihagy részeket, még olyanokat se, amik csak emelten lehetnek. Persze a gyakorlat ezt néha felülírja... A tananyagot kéne csökkenteni inkább... Sok helyen így vannak még ezzel, mi 6 év alatt nem jutottunk el a rendszerváltásig, a vége nagy kapkodás volt. Rákosi, 56 pl nagyon felületesen, és sietősen ment le. Utána meg nem is tudom, hogy vettünk-e vmit, igaz én nem voltam nagy töris, általában csak dogákra olvasgattam bele a könyvbe. Érettségun meg bemákoltam az uradalmas tételt, kb az egyetlen, amiben nem kell eseményekről beszélni, nem is tudom, hogy mi lett volna, ha kihúzom Rákosit vagy az I. VH-t. :D
2018. nov. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!