Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A gyerekeknek miért adnak fel...

A gyerekeknek miért adnak fel házi feladatokat?

Figyelt kérdés

Előre szólok hogy 1. nem vagyok már diák, elég rég kinőttem már abból a korból hogy házi feladatot készítsek, valamint 2. a kérdést teljesen komolyan teszem fel, mert már gyerekként sem értettem és a mai napig sem értem.


Az iskola a gyereknek kvázi a munkahelye. Azért jár hogy tanuljon, erre van az iskola. A hét minden napján be kell járni, ráadásul manapság már simán 8-10 órát benn vannak a tanulók reggeltől késő délutánig. A dolgozó emberek közül sem viszi haza a többség a munkáját (van aki igen de többségében nem, vagy csak alkalmanként). Ráadásul a gyerek az még gyerek, kisebb teherbírással.


Ebből következik a kérdésem: miért kell otthonra is házi feladatot adni nekik? Nem azért van 8+ órát az iskolában hogy megtanulja amit meg kell? Eleve hétköznap van sokaknál 6-7 óra mire hazaesik vagy még később (edzés stb. is van sokaknak, meg valaki bejárós és sorolhatnám), és akkor még kezdjen el otthon is házi feladatot csinálni? Meg hétvégén is? Meg iskolai szünetek alatt is tanuljon? (Mintha te kivennéd a szabadságod azért hogy otthon dolgozhass tovább...) Hogyan pihenje ki magát így a gyerek, hogyan sportoljon, töltsön időt a családdal, barátokkal? Oké hogy ott van nyári szünet, de szerintem egy gyereknek nem 10 hónap után kellene pihennie...


Ki találta ki ezt a házi feladat dolgot és miért nem rúgták érte szét a hátsóját? Mire való ez?


Még egyszer mondom nem provokálás vagy panasz amit írok, tényleg érdekel hogy miért van az hogy elvileg az iskola a gyerek munkahelye, de amikor hazamegy akkor is tovább kell tanulnia, leckét írnia, és ha nem teszi mert fáradt/nincs ideje/energiája stb. akkor meg retorzió van?



2019. jan. 9. 19:36
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

Részben egyet értek, de szerintem nem a házi feladattal van a baj, mert a gyereknek is meg kell tanulnia tanulni egyedül, hiszen ez később a továbbtanulásnál nagyon fontos, hanem az irdatlan mennyiségű felesleges órákkal, és tananyaggal. Én is napi 8-9 órát bent ülök, ezeknek a fele kb kapásból felesleges, simán rövidebb idő alatt megtanulhatná mindenki otthon, viszont olyan alap dolgokat nem tanítanak meg a suliban, hogy kilépsz gimi végén, és ha nem tájékozódsz magad, akkor azt se tudod mi a sz*r van... Azt veszem észre, hogy a 18 éves osztálytársaim még jegyzetelni se tudnak és nyavalyognak a tanárnak hogy lassabban diktáljon...

Egyszóval szar az oktatási rendszer... (Nem nyavalyogni akarok, nyilván lehetne rosszabb is, de ami néha itt folyik az már gáz)

2019. jan. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%
Előzővel értek egyet: a házi feladat fontos az önálló munka és a gyakorlás szempontjából is, az iskolában töltött időből kellene radikálisan visszafogni, mert az az, ami egyáltalán nem hatékony. (Faktokkal és készségtárgyakkal együtt is max. napi 6 órában gondolkoznék, középiskolás szinten is.)
2019. jan. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
97%

Amennyiben opcionális lenne az otthoni gyakorlás, úgy nagyrészt nem lennének a diákok rákényszerítve, hogy tanuljanak. Nyilván ez sem teljesen működőképes, hiszen a többség szünetben lemásolja valakiről a házit, aztán el van vele. Másik lehetőség az lenne, hogy sokkal több számonkérés lesz, így muszáj tanulni ezekre ->ezzel megoldva az otthoni folyamatos készülést -> de ezzel megint oda jutunk, hogy túlterheltek a diákok.


Itt egyetemen is van házifeladat néhány tantárgyból, bár itt sokkal több értelme van, hiszen, ha nem csinálod meg, akkor tényleg magaddal szúrsz ki, hiszen hasonló feladatok lesznek zh-ban/vizsgában (bár ez működik gimiben is dolgozat szinten, de nem annyira fajsúlyos). Illetve itt működik az otthontanulás is, gimnáziumi éveim alatt egyszer nem tanultam otthon és megvolt a min. 4,5 átlag (top 50 suliban), itt rá vagyok kényszerülve a folyamatos tanulásra.


Válasz röviden: Hogy otthon is tanuljon.

- Működik?

- Nem igazán.

2019. jan. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
90%

Szerintem a házi feladat egy nagyon jó dolog (20 éves egyetemista aki utál tanulni)


Tegyük fel benn vagyok egész nap hallgatom amit a tanár magyaráz az marhára nem egyenlő azzal hogy én azt tudom is. Minden embernek vannak képességei szerintem a házi feladat nagyon sokat segít abban hogy megtudjon a gyerek oldani egy problémát egyedül, gyakorol, és nő az önbizalma.


Meg például egyénenként változó valaki egyből felfogja hogy hogyan kell egyenletet rendszerezni valakinek hetekbe telik..


az élet már csak ilyen...

gyakorolni kell és minél többféle feladatot megoldani egyéni csoportos kézzel vagy géppel szerkesztve szerintem ezeket használva rájön mik a képességei és milyen irányban kell haladnia a jövőjében :)


Ha meg úgy érzi felesleges az iskola hagyja ott senkit nem lehet kötelezni a tanulásra 16 éves kor felett....

2019. febr. 3. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!