Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Házi szaloncukor készítése...

Házi szaloncukor készítése gyerekeknek? (lent)

Figyelt kérdés
egy 12-13 éves gyerek szülői segítség nélkül hogan tud szaloncukrot csinálni? valami egyszerű megoldás?
2010. dec. 16. 20:25
 1/6 Kriszti83 ***** válasza:

[link]


Itt vannak egyszerű és kicsit bonyolult megoldások is.

2010. dec. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Veszel többféle aszalt gyümölcsöt.Pici darabokra vagdosod.Vízes kézzel szaloncukor formájúra vagy kis gombócokra gyúrod őket.Ezután olvasztott csokiba mártod őket.Így akár hozzátáplált babák is megkóstolhatják ☺
2010. dec. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokt, még tud valaki?:D
2010. dec. 17. 17:29
 4/6 anonim ***** válasza:

[link]



itt is van lépésröl lépésre.marcipános is

2010. dec. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én tavaly előtt egy szimpla keksztekercs "tésztájához" kevertem mézeskalácshoz való fűszereket és kis bonbonokat formáztam belőle, amiket alufóliába csomagoltam, szaloncukor fármára. Mindenkinek ízlett.:D
2010. dec. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 kisnita ***** válasza:

A kekszes tényleg jó :) Ha marad ki darált kekszem szerintem meg fogom csinálni, kösz az ötletet :)

Ha be tudsz szerezni marcipán masszát akkor abból is tudsz csinálni szaloncukrot. Kis kockákra vágod vagy ki is lehet szaggatni valami apróbb süti formával és olvasztott csokiba mártod. A másik ötletem a praliné. Felolvasztasz egy tábla bármilyen csokit (tényleg bármilyet a fehér csoki meg a tortabevonó is jó hozzá) ha felolvasd egy táblához kb 1 ek. étolajat öntesz (szép fényes lesz tőle) és az olvadt csokiba belekeversz bármilyen aszalt gyümölcsöt, szilvát, barackot, fügét, stb. Tehetsz bele kandírozott narancsot vagy meggyet is és bármilyen olajos magvat, mogyorót, földimogyorót, diót, stb. Lehet vegyesen is lehet csak gyümölccsel is vagy csak magvakkal. Ha jól összekeverted akkor kanállal sütőpapírra kis halmokat teszel és kb 15 perc alatt megdermed és le tudod venni a papírról. Muffin papírba rakhatod vagy csak simán egy szép dobozba vagy be is csomagolhatod mint a szalon cukrot. Szerintem ez a legegyszerűbb és nagyon finom meg ajándékba is adhatod.

2010. dec. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!