Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tanulunk gazdasági ismeret...

Virág vok :) kérdése:

Mit tanulunk gazdasági ismeretek órán?

Figyelt kérdés
10-es vagyok és nem sokára választanom kell faktot. Csak igy nagyjából tisztában akarok lenni azzal,hogy hogyan képzeljek el egy ilyen órát.

2019. jan. 9. 19:51
 1/5 anonim válasza:

Nem rég csöppentem én is a gazdasági ismeretek fakt világába, de nagy vonalakban: Háztartásról ( mi részei/feltételei/jó háztartás ) Fogyasztó, Fogyasztói döntések, magyarul a vásárló mi alapján dönt. Vállalatokról, vállalkozásokról, ezen belül mi hogy működik mi szükséges az alapításához és hogy jól menjen. Az államról, vagyis annak szerepéről a gazdaságban. Egy kis politika (EU/monetáris politika/költségvetési politika). A munkaerő piacról és még ezer más dologról.

Szerintem ha érdekelnek ezek az irányok és szeretnéd megérteni hogy működik az ország gazdasági szempontból, valamint egy minimális (tényleg nem túl sok ) érzéked van a matekoz (természetesen nem ilyen logaritmusokról van szó) , akkor én nagyon ajánlom.

A végén majd egy projektmunkát kell csinálni amit 13 téma közül kell kiválasztani és pl olyan is van hogy "Milyen vállalkozást indítanál 25 millió forintból?" magyarul elég gyakorlatias, és aki tanult/szorgalmas/van üzleti érzéke&tapasztalata (családi vállalkozás) annak nem is olyan vészesen nehéz.


Remélem sikerült egy kis felvilágosítást adnom, ha gondolod írj rám privátban tudok még 1-2 tanácsot adni.

2019. jan. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
u.i.: Ne rémisszen el hogy van politikáról is szó, de egyáltalán nem vészes, megérthető, és csak annyi amennyi nagyon muszáj.
2019. jan. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon köszönöm sokat segítettél. Alapvetően érdekelnek ezek a dolgok a politika sem rémiszt el inkább a matek az ami miatt gondolkodok mert az nem tartozik az erősségeim közé.
2019. jan. 10. 00:56
 4/5 anonim ***** válasza:

Nagyon meglepő a válasz:

gazdasági ismereteket

2019. jan. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Az első vagyok, szerintem abszolút bírható a matek, bár lehet tanárfüggő is nálunk pl. csak házi dogákat kell írni abban van 1-2 feladat de az se mindegyikben. Ami előfordulhat: függvény ábrázolás, kamatszámítás, különböző mutatók kiszámítása. Általában mindegyikhez valami képletre van szükség szóval megoldható. :D
2019. jan. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!